Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha víz ment a...

Mit tegyek, ha víz ment a fülembe víztilalom idején? (Leírásban részletesebben)

Figyelt kérdés

1 hete azaz múlthét pénteken (06.16.) voltam fülészeten, mert be volt gyulladva a fülem. Kiszívták és kaptam antibiotikumot meg fülcseppet + víztilalmat kellet véghez vinnem. Pár napja még vizsgák előtt cseppentettem bele és csak rosszabbodott a helyzet. Megint elkezdtem tompábban hallani, hozzáteszem mióta hazajöttem a fülészetről sem hallottam 100%osan. A jelenlegi probléma, megint be van dugulva és sehogy sem javul. Lehetséges, hogy az egyik fürdésnél a vatta ellenére belement egy minimális víz és a kérdés az lenne először is, hogy víztilalom időszakán víz kerül a fülbe akkor milyen következményei lehetnek. Esetleg sós borogatással kitudnám folyatni a bent lévő vizet?

A válaszokat előre is köszönöm.



#fül #hallás #fülgyulladás #fülfájdalmak #sós borogatás
2017. jún. 25. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itt viszonylag kevés képzett fül-orr-gégész van. Javaslom, hogy ezt orvostól kérdezd meg.
2017. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, persze én is tudom, hogy nem GYIK-on fogok találni egy orvost csak csupán arra gondoltam, hogy aki esetleg hasonlóan járt letudná e írni a tapasztalatát és, ha meglehet oldani házilag ezt a problémát akkor nem kéne szenvedni addig amíg eljutok az orvosig. És... igen tudom, hogy nem szabad házilag kísérletezni és, hogy az orvos a biztos, de a múltkori herce-hurca után nincs sok humorom újra végig várni azt az 1-2 hetet mire bejutok oda.

De azért köszönöm a válaszod. :D

2017. jún. 25. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

a fülfájás nem mókás. nem kezelgetném házilag.

az ok amúgy leggyakrabban savós középfülgyulladás, az okozhat halláscsökkenést.

ez nem rosszabbodik a víztől, max a gyulladást tartja fent, HA felázik a hallójárat. de ahhot pár csepp bejutó víz kevés.

amit megpróbálhatsz, hogy melegíted és átfújod - befogod az orrod, és fújod-fújod amilyen erősen csak tudod. fájhat, de ha hallasz/érzel kis pattanásokat a füledben, akkor jó, mert sikerült megnyitni a fülkürtöt és tud kicsit szellőzni a dobüreg. ezt kellene gyakran ismételni. melegítés, átfújás.

Már ha savós középfülgyuilladásod van.

de egyszerűbb lenne, ha tundánk pontosan, hogy mi a problémád. (a "be van gyulladva" baromi tág fogalom)

2017. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem-értem. Köszönöm az ötletek amit csak tudok megpróbálok. Hát, ha tudnék pontosabbat mondani megtenném. Az orvos semmit sem mondott csak, hogy szedjem az antibiotikumot meg, hogy cseppentsek a fülemben emellett, hogy víztilalom van. Bár mivel fülszívás volt gondolom a probléma az volt, hogy rátoltam a dobhártyámra a fülzsírt és ez okozta a gyulladást.
2017. jún. 26. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!