Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szúnyog/egyéb rovar a tüdőben....

Szúnyog/egyéb rovar a tüdőben. Mit tennének az orvosok? Szerintem nem műtenének meg, egy ilyen "apróság" miatt.

Figyelt kérdés

Tegnap hajnalban arra ébredtem, hogy belélegeztem egy rovart (talán szúnyogot), és nem köhögtem fel. Azóta nehezebben kapok levegőt, és a bal tüdőmet "súlyosnak" érzem. Gyakran tapasztalok szétszórt jellegű fájdalmat a hátban és mellkasban, bár van egy több centis terület, ahol összpontosul. Köhécselek is, nyákosan, és valamennyire szédelgek. (Nagyon úgy tűnik, hogy a bal tüdőmmel lehet a probléma, vagy esetleg az alsó légutakkal.)

Valóban kialakulhat tüdőgyulladás és/vagy tályog? (Utánaolvastam.)

Esetleg csak túlaggódom?


2017. jún. 26. 01:29
 1/9 A kérdező kommentje:
24 éves fiú vagyok.
2017. jún. 26. 01:31
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azonnali CT, mellkas feltárás, oxigénsátor, és külföldi orovoscsapat felállítás szükséges. A Honvéd kórház legjobb orvosait azonnal helikopterrel!!!


Úristen! Hogy bírsz így élni egy muslincával a szervezetedben?!


:DDD

LoL

Édes Istenem!

2017. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy idén már megröntgeneztek egy alkalommal, más gondok miatt.
2017. jún. 26. 01:34
 4/9 A kérdező kommentje:

01:34

Mi ebben a vicces? Nagyon aggódom.

2017. jún. 26. 01:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem dohányzom.
2017. jún. 26. 01:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Lenne kedvem trollkodni, de ezúttal eltekintek tőle. NINCS bogár a tüdődben, különben már nem élnél.
2017. jún. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy a tüdőgyógyászatra vagy a háziorvosod hoz fáradj el holnap.
2017. jún. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején.

Ha tényleg belélegezted, akkor kellett volna lennie köhögőrohamnak, amennyiben nem volt ilyened akkor kicsi az esélye hogy ott van.

A nehézlégzés meg ilyenek az szerintem az idegesség miatt van, egyébként a nyákos köhécseléssel mindenképpen távozott volna.


Tályogot semmiképpen nem okoz, tüdőgyulladást akkor ha fertőzést okoz. A légúti idegentestek okozhatnak hörgőelzáródást (a rovar nem fog ilyet okozni, ilyet max félrenyelt borsó okozhat pl), okozhat pneumomediastinumot (pl tű ha lyukat szúr) ezek mind példák, a rovar semmi ilyet nem okozhat, max pneumoniat.

Ha elmennél egy mellkasfelvételt csináltatni, nem látszana a rovar maga, mivel nem sugárfogó anyagról van szó, de ha valami szövődmény van, akkor az igen.


Picit túlaggódod, és rá is stresszelsz ami miatt tüneteket produkálsz! Ne aggódj

2017. jún. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljes csöndben hallgasd meg, hogy zümmög-e ott bent. Ha nem hallasz semmit, minden rendben van.
2017. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!