Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés a katéter?...

Milyen érzés a katéter? Nagyon rossz, mikor felteszik, kiveszik, meg közben is, meg hogy ott jön a vizelet?

Figyelt kérdés
Mit érzel, mikor bent van?

2017. jún. 29. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak egyszer tettek fel, szerintem a felhelyezés nem olyan vészes, mint amikor leveszik. Az sokkal kellemetlenebb, szúr, ég, csíp, utána egy darabig vizelési ingerem volt, de mondta a nővér, hogy akkor is próbáljak pisilni, ha fáj, mert ha nem engedem ki, akkor fertőzés lehet és begyulladhat. De ez tényleg csak max egy nap és utána olyan lesz, mint előtte. Közben meg alig lehet érezni, ha véletlenül megmozdul a cső, akkor érezheted, hogy fent van, de egyébként túl lehet élni.
2017. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programozott császár előtt tették fel, utána három órát vártunk az előkészítőben.

A felhelyezés nem fájt, a kivétel sem. De amíg vártunk, végig borzasztó erős pisilési ingert okozott, de persze nem tudsz pisilni. És nem múlt el, csak amikor kaptam az érzéstelenítést.

Nem fáj, de baromira kellemetlen.

2017. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a berakás, kihúzás kicsdit fáűj, feszít, csíp. amikor már bent van, akkor semmilyen, nem is érzi az ember, hogy jön a vizelet.

egy barátnőm műtét után megkért, hogy szóljak a nővérkének, mert pisilnie kell. hehe, mondtam, hogy van zacsija, csak engedje el nyugodtan... szóval észre sem veszi az ember. mondjuk én azt sem éreztem, hogy pisilni kell.


szülés alatt 2x kaptam katétert, menet közben ki kellett szedni, mert útban volt az orvosnak. később vittek műtőbe, visszakaptam. nem is éreztem. mondjuk sétálgatni macerás volt vele, mindig elfelejtettem, hogy az ágyra van akasztva :D


epeműtétkor már aludtam, amikor betették, még félkába voltam, amikor kiszedték, hogy nyugodtan menjek el vécére.


felfázáskor meg csak csapoltak.

2017. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a kivètel volt kellemetlen, kb. olyan èrzès, mintha már 2 órája tartanád a pisit, ès menten összepisilnèd magad, kicsit szúrós, csípős èrzès.
2017. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az hogy mennyire csíp, szúr mikor bent van, azon múlik mennyire sterilen rakták fel a katétert. Ha nagyon kínzó lehet szólni, hogy cseréljék ki. Súlyosabb esetben be is lehet tőle lázasodni.
2017. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ferfiken nem volt gaz nekem
2017. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem altatasban tették fel, viszont mikor felebredtem iszonyú vizelési ingerekre volt két napig, ami rendkívül kellemetlen volt. Fájni nem fájt, de mintha felfaztam volt a és megiszok két liter vizet és nem mehetek pisilni. Ahogy folyik a vizelet azt en nem éreztem. Levétel nekem egyáltalán nem fajt, kellemetlen se volt, sőt semmit nem éreztem és utána se volt probléma pisilessel, nem csípett nem fajt. Nekem öt napot volt bent, aggódtam h utánam nem lesz-e bármi vizelési/ inkontinencia problémám, de abszolút semmi gond nem volt :)
2020. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a jó ha altatás után teszik fel a katétert. Akkor nem lehet érezni.
2020. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nyilván jobb, ha a mütét elején teszik fel, nekem sajnos nem akkor helyezték fel.. nagyon picit lehetett érezni
2020. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van aki naponta többször is katéterezik
2020. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!