Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok segítségért,...

Hová fordulhatok segítségért, ha édesanyámnak 24 órás felügyeletre van szüksége, melyet én nem tudok ellátni, havi jövedelme 26000 Ft (aktív korúak ellátása), nekem nincs munkám és az öcsémet nevelem?

Figyelt kérdés

Anyukámnak 3 stroke-ja volt, az utolsó májusban volt egy éve, azóta szinte ugyanolyan állapotban van, nem tudja kifejezni magát, nem tud tájékozódni, a helyi kórház belgyógyászati osztályán amolyan elfekvőben van, ágyhoz kötve. Egészségi állapota 27%-os egy tavaly júniusi dokumentum szerint. Az orvosi szerint ez nem nagyon fog változni. Próbáljuk egy idősek otthonában elhelyezni, most lenne férőhely, azonban a levélben, amit kaptam az áll, hogy az általam fizetendő összeg kb 96900 Ft. Ennyit nem kapok öcsém után sem összesen, plusz az alkalmi munkával is épphogy fedezné, de persze élni is kell valamiből. Én vagyok a tartásra kötelezett hozzátartozó, testvére, miután nagymamám házát eladta és eltette az árát nem akar segíteni. A kórházi számla, ami december óta 60000Ft havonta is az én felelősségem a hatályos törvény alapján elvileg, rajtam is akarják bevasalni, err ekértem részletfizetést, azonban teljesen mindegy hol van anyukám, a nevemen csak nő és nő a tartozás, esélyt sem adva nekem arra, hogy normális élet kialakítására hajthassak, ráadásul anyukám léte is bizonytalan. Kitől kérhetnék segítséget, hol tudnánk elhelyezni, ami nem kerül ilyen sokba? Nekem. Ez lehet, hogy van, akinek nem nagy összeg, de a mi lakhatásunk is szívességi alapon működik jelenleg nagyszüleim lakásában, már jó ideje. A saját tartozásaim is fizetni akarom. Nem tudom mit tehetnék, hogy édesanyámra valóban odafigyeljenek és próbálják fejleszteni, illetve hogy ne menjen az én életem is teljesen tönkre. Anyukám 74-es születésű, tehát fiatal. A fokozott stressz és a(z inzulinon kívül) kezeletlen cukorbetegsége voltak a stroke-ok fő okai.

Bármilyen információért nagyon hálás vagyok!



2017. júl. 3. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom vannak körzeti nővérek, akik kijárnak és ezt meg lehet igényelni háziorvosnál. Pontosan hogy működik nem tudom, de édesanyád háziorvosánál szerintem érdeklődhetsz a lehetőségekről. (ha jól emlékszem ez a szolgáltatás térítésmentes, mert a szomszéd nénihez is járnak pl fürdetők hetente 4*, és egy nő, aki vigyáz rá, bár az lehet kér pénzt)
2017. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
24 órás felügyelet kell, ráadásul a háza már lakhatatlan volt abban a formában, mivel nem volt folyóvíz sem. A tartozásai tovább nőttek ezalatt az idő alatt, több milliós tételre, ezért kiadjuk albérletbe, ők kötik már vissza a vizet, majd megveszik. Közben is törleszteni akarok. Így talán nem egy hitelező adja majd el 2-3 millióért és marad a nevén a többi tartozás és én sem öröklöm majd meg később. Az ő házi orvosa nem sokat segít, én el is jöttem tőle.
2017. júl. 4. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Rajtad senki csak a pénz tud segíteni, de legálisan ennyit összeszedni, ilyen nehéz helyzetből, háát minden jót, kitartás!

Magyarország jobban teljesít!?

2017. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol tart az életetek?
2017. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, melyik megye?
2017. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Veszprém megye. Sajnos jelenleg ott tartunk, hogy egy idősotthonban van édesanyánk, de onnan is kitehetik, mert nem tudtam még eladni a házát és mivel a nevén van, de nem lakik benne, ezért nem jár neki tovább egy ideje a kérdésben említett 26 ezer forint sem. Emiatt nincs jogalapja ott tartózkodni, szóval meg kell bíznom egy ingatalnos céget, hogy adják el, de az sem megy ám csak úgy, hogy eladom és szerződés... Sajnos igen,valóban a pénz segítene, de olyan szempontból is nehéz ez a helyzet, hogy a sajnát életünk kéne megalapozni, viszont ha találnék is munkát, akkor is tartásra kötelezett hozzátartozó vagyok. Magyarul anyánk összes hibájának a következményét mi szívjuk és a magyar állam így lehetetlenné teszi azt, hogy a saját jövőt alakítsuk, családdal és esetleg saját házzal.Fizetem a kórházi tartozást, próbálom a sajátomat is, és közben próbálok elhelyezkedni, ami szintén több okból nehézkes. De biztosan túl leszünk ezen is, csak addig nincs túl sok kilátás. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. máj. 9. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha minden kötél szakad, akkor családi csőd védelem, magán csőd fogalmaknak nézz utána!


Nézd, a legfontosabb az lenne, hogy munkakeresőként kapj támogatást menj el ahova behívnak, és keress munkát aktívan. Ha nincs szakmádban munka, akkor árufeltöltést, borítékolást, tök mindegy mit. A lényeg, hogy dolgozz! Ha már dolgozol, az önértékelésed jobb lesz és mivel van munkád más munkahelyre is szívesebben vesznek fel. A legese legfontosabb, hogy a társadalombiztosításod és az anyádé is legyen MINDIG befizetve. Nem kerül sokba, két hétvégi napszámmal megvan kettőtöknek egy hónapra, ha nem találsz semmilyen más munkát. Ne maradjon ki egy hónap se, ne késs ezzel!


Kezdj el tevékenykedni, ha ki akarsz jutni ebből a helyzetből.

2018. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!