Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a károsabb az egészségre?

Mi a károsabb az egészségre?

Figyelt kérdés

Ha valaki napi 5-6 cigit elszív, de sosem fogyaszt alkoholt, kávézni csak ritkán(havi 1-2 csésze)szokott.

Vagy az, ha minden este iszik alkoholt:1-2 doboz sör, vagy néhány pohár bor, esetleg valami erősebb piából néhány pohárkával, és mellette mindennap 3-4 csésze kávét megiszik?



2017. júl. 4. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet így megmondani, mert egyénfüggő. Egy asztmásnak egy szál cigi is halálos lehet, de előfordulhat, hogy jól bírja az alkoholt. Nagyon nem mindegy, hogy valaki 1-2 doboz 2%-os sört iszik, vagy pár pohárka pálinkát. Hosszú távon a tömény a legkárosabb, aztán a cigi, és a kávé. 1 sör, vagy 2 dl bor pedig kifejezetten egészséges. Nagymamám nem ivott, nem kávézott, nem cigizett, és meghalt 62 éves korában. Nagyapám 88 évet élt pedig ivott, kávézott, és kapadohányt szívott. És általában ezeket egyszerre.
2017. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazából elméleti kérdés volt csak, amúgy ilyen rendes sörre gondoltam 6-12%-os közepes alkohol tartalmúra.
2017. júl. 4. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti kérdésre elméleti válasz:)


Ember függő nagyon, de telezzünk fel két teljesen egészséges, ugyanolyan embert. Ebben az esetben szerintem a második az erősebben egészségromboló. Noha az alkoholnak vannak jótékony hatásai, nem mindennapos szinten kell fogyasztani. Részemről a cigit jobban egészségkárosítónak gondolom, de mivel a második fiktív személy minden nap iszik, ezért szerintem ő él rombolóbb életet. Ha esetleg heti egyszer-kétszer issza meg ezt a mennyiséget, akkor azt mondanám, ő az egészségesebb.

2017. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Az a baj a kérdéssel, hogy egyik sem durva mennyiség. Napi 1-2 sörrel nem tudod szétverni a májadat (meg úgy egyáltalán semmidet), napi 3-4 kávéval pedig szintén nem vagy igazán veszélyben (ha nem kimondottan erős kávé – pl. espresso – akkor még csak nem is ártalmas 3-4 adag).

Az 5-6 cigi szerintem lényegesen jobban leterheli az embert (személy szerint nem bírnék napi 5-6 szálat, a pia+kávé oldalt viszont már műveltem huzamosabb ideig), de mivel az egészség nem egy szám, hanem sok körülmény eredménye, ezért elméletben sem lehet egyértelmű választ adni. Az emberi történelem nagy részében teljesen megszokott volt minden nap alkoholt inni (1-2 sörnél jóval többet is), míg a dohányt csak párszáz éve ismerjük (és mindössze 100 éve tüdőzzük le!), de azért ez sem garantálja, hogy az alkohol kevésbé ártana meg.

2017. júl. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!