Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszindulatú daganataim...

Rosszindulatú daganataim vannak mire számíthatok?

Figyelt kérdés

16 éves voltam amikor a derekamnál a gerincem mellől kioperáltak egy zsirdaaganatot. Persze évekik jártunk vele mert fájt de csak 16 évesen vették ki. Ez a daganat sajnos visszanőtt nagyobb lett és jobban is fájt fél éve csak rosszabb lett. Nemrégen elmentem az orvoshoz mert sokat vérzett az orrom, fájt a fejem. Gondoltam a derekamat is megnézetem, ha már ott vagyok. Később felhívott az orvosom és elmondta, a derekamban és az agyamban is látnak valamit. Jött a szövet stb... Kiderült rosszindulatú. Az agyamban egy nagyobb két kisebb daganat van, a derekamban is egy nagyobb. A két daganat állítólag nem kapcsolódik egymáshoz. (Igazából nem tudom mit is jelent ez) Az orvosok szerint ne keseredjek el időben elkapták....

Vár rám egy műtét ahol kiveszik a daganatom, ezután meglátjuk mi lesz. Kemoterápia lehetséges de ezt csak a műtét után beszéljük meg.

Fogalmam sincs mire számítsak félek a műtét után mi lesz.

Tudom a kemotól nem lesz hajam (nem zavar:)

Egyáltalán mikor hullik el, hanyadik terápia után.

El vagyok keseredve de néha úgy érzem én vigasztalom a családom...

Hogyan könnyíthetném meg a lelküket, hogy érezzék semmi sincs veszve?

22L



2017. júl. 13. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát neked aztán kijut a szívásból. Ne hagyd magad! Hogy mire számíthatsz... Azt hiszem, ezt senki sem tudja.
2017. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem ártana NEKIK felkeresni egy pszichológust, a legrosszabb, amikor a környezet rántja magával a mélybe a beteget...

A daganat pedig, ha időben észreveszik, akkor ma már egyáltalán nem jelent halálos ítéletet! Igen, lesz egy komoly műtét, amit azonban ma már nagyon precízen el tudnak végezni, és minden esélyed megvan a 100%-os felépülésre.

A kemo meg azért kell, hogy ha netán maradt a szervezetedben rákos sejt, azt is elölje. Kellemetlen lesz, de anélkül elég kockázatos.

(És véletlenül se jusson eszedbe semmiféle "természetgyógyászhoz" fordulni a műtét helyett, mert az viszont tényleg halálos ítélet lenne.)

2017. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Őszinte leszek. Nem sok jóra számíthatsz, hisz magyar egészségügyre bízod az életed. 30 %, hogy megéled az öregkort szerintem.
2017. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
77%

Komoly betegség az tény, de hogy mi vár rád, az rajtad is múlik! Kitartás és akaraterő, kemény elhatározás, hogy meg fogsz gyógyulni! Mert meg fogsz! Hidd el, ez sokat segít! Nehéz lesz, de nem szabad feladni! Aki feladja, az halálra van ítélve. Sajnos sok ilyet látok :( Az emberi elmének hatalmas ereje van. Képes gyógyítani, de romokba dönteni is. Írásodból ítélve te egy harcos vagy, menni fog! Sok erőt és kitartást kívánok, túl leszel rajta, utána már megkönnyebbülsz.

A szüleiddel meg ülj le beszélgetni, mondd el hogy ezzel így nem segítenek, sőt, inkább lehúznak. Vegyenek erőt magukon és támogassanak, álljanak melléd, így tudnak segíteni!

2017. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
63%
"Kedves" 3as válaszadó! Honnan tudod hogy mi lesz vele? Honnan veszed a 30 %-ot? Tudod, hogy azok a rákos sejtek mennyire agresszívek? Merthogy azoknak is vannak több fajtájuk! Vagy orvos vagy, és te kezeled a kérdezőt? Nyilván nem véletlenül mondta neki az orvosa azt, amit, mert ő látta a szövettani eredményét! És Magyarországon igenis vannak jó orvosok, sőt! Vagy te ismered az egész ország összes orvosát? Ne haragudj, de ez elég bunkó hozzászólás volt! Szerintem van a kérdezőnek épp elég baja, nincs szüksége az ilyen sületlenségekre is!
2017. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem jók az esélyeid, ha az orvos szerint is időben észrevették. Műteni is akkor szoktak, amikor még nincs áttét. Szóval még tényleg időben lehetsz.

A korábbi zsírdaganat helyén, ami visszanőtt, az is rosszindulatú??? Mert úgy tudom, azok nem rosszindulatúak. Talán ezért is mondta a doki, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Szerintem bízz abban, ahogy a műtéttel sikerül teljesen eltávolítani.

Teljesen érthető, hogy te is, családod is el vagytok keseredve. Szerintem ne gondolj még arra, hogy mi lesz majd a műtét után, mi lesz majd a kemo után.

Nekem is volt már sajnos komolyabb műtétem, én mindig csak az adott lépésre gondoltam, hogy az minél jobban sikerüljön, hogy azzal minden rendben legyen. Nem gondolkodtam előre.

2017. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Bármi fog történni, mindig maradj pozitív! Tudományosan be van bizonyítva, hogy akik megőrzik a belső derűjüket, azok hamarabb gyógyulnak! Az agyban, és az egész szervezetben olyan hormonok termelődnek, amik gyorsítják a gyógyulást. Íme egy pár jó hír: Fiatal vagy, minden esélyed meg van a teljes gyógyulásra. Keresztapámat többször műtötték, és kemózták életében, de már felnőtt korában. Most 68 éves és jól van.
2017. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Béla211 ***** válasza:
46%

A hajad az első kezelés után is elkezdhet hullani. Ez nagyon változó. Meg az sem mindegy milyen kemot kapsz. Mert a kemo amúgy erős gyógyszerek koktélja és ez az összetétel változhat ráktípusoktól függően.

Ezért lehet ,hogy valakinek intenzívebben hullik a haja.De van olyan is amikor komoly kezelés után sem hullik ki a haja valakinek. Mindenki más képen reagál. Amúgy nem csak a hajad hullhat ki hanem az egész testeden kihullhat a szőr a szemöldöködet is beleértve ez természetes mellékhatás ettől ne ijedj meg. De a kezelések után ez általában vissza nő. Legyél mindig pozitív és az éljen benned amit az orvos mondott ,hogy van esélyed a gyógyulásra és ezt kommunikáld a családot felé is.(tudom ez nem mindig könnyű és baromi nehéz sokszor de a jó hozzá állás sokat segít a gyógyulásnál. ja a családodnak azért kommunikált finoman ,hogy azzal nem segítenek ha már most elsiratnak.)Persze egy agyműtét mindig kockázatos és komoly műtét de mások is túl élték már, mért pont te nem élnéd túl.

2017. júl. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Béla211 ***** válasza:
35%
Ja és adjatok hálát ,hogy olyan helyen van a daganatot amit műteni lehet.Ilyen értelemben még szerencsésnek is tekintheted magad.
2017. júl. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Jósolgatni nem lehet és nem is szabad. A rák egy gyűjtőnév. Agyban gondolom áttét, nem primer. Mi a primer? Carcinoma? Attól sok minden függ. Ha nem áttéted van agyban, akkor glioblastomd van? Akkor megint más. Nagyon-nagyon ritka esetben találnak kétféle rák típus, daganatot valakiben ami nem függ össze, de tény van ilyen is. Tényleg lehet ami a derekadban van, az egész más. Kemo megint csak egy összefoglaló név. Nem biztos,hogy kihullik a hajad, de amúgy is visszanő többnyire. Mindenki máshogy reagál, minthogy arra, hogy utána lázas lesz e, hányás lesz e, meddig. stb. Legyél pozitív az nagyon nagyon fontos, ne hagyd el magad. Hidd el ez a legfontosabb. És jó orvosokkal, addig menni amíg olyat nem találsz akiben bízol.
2017. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!