Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Röntgenkészítés 14 évesen?

Röntgenkészítés 14 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy problémám, ami miatt már járni is nagyon nehezen tudok. A háziorvosom már rengeteg helyre küldött, de az ok még nem derült ki. A röntgent mondta még megoldásnak, de nem ajánlja, mert a combom, csípőm tájékán kéne röntgenezni, ahol ugye fontosabb szerveket érhet a sugárzás és ennyi idősen nem ajánlott. Viszont már agyon elegem van abból, hogy nehezemre esik már a másik szobába is elmászni, arról nem beszélve, hogy a 4. emeleten lakunk így nem is nagyon tudok már kimozdulni a lakásból. Szerintetek vállaljuk be a röntgent, vagy tegyünk valami mást?
2017. júl. 14. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nyilván be kell vállalni a röntgent, nem rokkanhatsz le.
2017. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem többször is röntgeneztek 14 éves korom alatt.Egyszer a vesémet is, 12 évesen.Muszáj volt, baleset miatt.Meg néhány kéztörés, tüdő átvilágítás, anyám tyúkja...

Nos, már 40 felett vagyok.Ha eddig túléltem, annyira vészes nem lehet az a röntgen.Kevésbé kockázatos minden esetre mint lerokkanni.

2017. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam, ogy egy röntgen elvételtől valaki megalt volna. De akkor a doki miért nem küld CT-re? Vagy MRI-re, ami probléma mentes.
2017. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy belehalhat, hanem reproduktív szerveket érinthet a sugárzás. Felnőtt korban is ólomlemezzel védik ilyen esetben a heréket/petefészket, 14 évesen pedig javában zajlik a nemi érés, és abba zavarhat bele egy ilyen vizsgálat.


Szerintem keress meg egy radiológus szakorvost, ő biztosan meg tudja mondani, hogy mi a helyzet. Esetleg másfajta képalkotó eljárással is meg lehet vizsgálni az adott területet, ami kisebb sugárterheléssel jár. Ahogy írták is előttem, CT vagy MRI is megoldás lehet.

2017. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a CT is röntgensugárzást használ (előző kettőnek).
2017. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TR75 ***** válasza:
Valóban, a CT is röntgen, viszont az a nagy előnye, hogy részletes képet lehet vele készíteni, akár például az adott ízületről.
2017. júl. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 17. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!