Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakori alvajárás, mitől/miért?

Gyakori alvajárás, mitől/miért?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, kiskoromban is gyakran jártam alva, de igy kb egy féléve 2-3 naponta előfordul. Semmire se emlékszek másnap belőle. Volt már rá alkalom hogy másoknál aludtam ott, és reggel arra keltünk, hogy teljesen átrendeztem a szobát, zacskókat szedtem össze és hoztam a szobába. Korházban is feküdtem, másnap a szobatársam mesélte hogy éjszaka elkezdtem dobálni mindent, bemutatkoztam majd folyamatosan beszéltem valakinek. Itthon a billentyűzet gombjai is eltünnek reggelre, nem találjuk sehol, vagy épp szendvicset csinálok(olyat amit amúgy nem is szeretek) majd beviszem a szobámba és megeszem. De a leggyakoribb az hogy pakolászok, ruhákat, táskákat, az egész lakásba,ma is 20 percig rakhattam rendet magam után..anyukám mesélte hogy nem tudtam tőlem aludni, szakaszokba felkeltem és hangosan beszéltem, a legijesztőbb az volt mikor hajnalban arra keltem hogy a fürdőszobánkban a tükör előtt állok, nem igen tudtam visszaaludni:D

Ez nem is lenne nagy gond, csak kellemetlen, mert már mások alvását is megzavarom, hangoskodok, és reggel takaritani kell utánnam..mitől van ez? És mit lehetne tenni hogy ne forduljanak elő?



2017. júl. 16. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bioritmus nagy valószínűséggel szerepet játszik. A stressz, illetve a túlzott fáradtság, valamint altatók és bizonyos, skizofrénia ellen való szerek előhívhatják a jelenséget. A noktambulizmus ( ez a betegség neve) elvileg 20 éves korra megszűnik.
2017. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a betegség hosszabb ideig fennáll, társulhat hozzá további neurotikus reakció. Ilyenkor pszichoterápia és gyógyszeres kezelés kombinációja alkalmazható.
2017. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáltál már altató / nyugtató teát inni?

Háziorvosnak már beszámoltál róla? Talán tudna segíteni!

2017. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!