Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel a problémával milyen...

Ezzel a problémával milyen orvoshoz kéne fordulni?

Figyelt kérdés

A párom 24 éves, és serdülőkora óta pattanásokkal küzd, de szerintem nem normális pattanások. Pár óra alatt kialakulnak mélyen a bőr alatt, és nagyon nagyra felduzzadnak, kipirosodnak, pár hétbe is beletelik, hogy elmúljon, de legtöbb esetben kisebesedik, és nehezen gyógyul be, heg, lyuk marad utánuk. Ezek megjlennek az arcán, nyakán, vállán, hátán és a karjain, ritkán a combjain is.

Utcára is alig mer kimenni, én szokam kirángatni, és előttem is szégyelli magát, pedig mindig mondogatom neki, hogy engem nem zavar, inkább sajnálom.

Volt már vele bőrgyógyásznál, kozmetikusnál, bioptron lámpázta, gyógyszereket (nem tudom milyen) szedett rá, természetgyógyásznál is volt, én ajánlottam neki, hogy használjon arclemosót, különböző gyógyhatású krémeket, amik nekem beváltak, sószappant, de egyszerűen semmi nem segít.

Tegnap a fél arca bedagadt egy nap alatt, teljesen kétségbe esett.


Megígértem neki, hogy mindenképp segítek neki megoldani ezt a problémát, de kifogytam az ötletekből, és azt sem tudom kihez forduljunk.



2017. júl. 17. 11:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak az a baj, hogy csúnya, hanem bármi érintésre nagyon fáj neki.
2017. júl. 17. 11:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit mondott a bőrgyógyász? Milyen kezelést ajánlott?

Amennyire tudom, belgyógyászati oka is lehet a pattanásoknak. Háziorvoshoz mennék vele, hogy ő mit javasol.

2017. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit mondott neki, 2 és fél éve vagyunk együtt, bőrgyógyászhoz pedig még előtte járt, tizenévesen.
2017. júl. 17. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyén is rosszul érzi magát miatta, ez a tegnapi tényleg nagyon durva, hamarabb kitalálta, hogy holnap elmegy háziorvoshoz, minthogy a válasz érkezett volna. Majd kiderül mi lesz.
2017. júl. 17. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2017. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A háziorvos elküldte vérvételre és bőrgyógyászhoz. A vérvétel szerint van valami a májával, de nem elemezték ki...

A bőrgyógyász írt fel neki Inerta-t és valami hámlasztó krémet, ami kicsit megviseli, mert tényleg nagyon hámlik a bőre, kiszárad a szeme és a szája, tegnap este feldagadtak az ajkai, és fényérzékenység is jelentkezett. Egy hónap múlva újra doki, majd kiderül lesz-e javulás.

2017. júl. 28. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!