Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell e majd gyomortükrözés...

Kell e majd gyomortükrözés vagy ilyen esetekben inkább végbéltükrözést csinálnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapja hasmenéstől szenvedek!

Előtte havonta antibiotikumot szedtem mandulagyulladásra!

Utána jött ki a hasmenés...vagyis nem vizes széklet csak laza alaktalan!

Napi 6-7x előtte görcsökkel és éjszaka is!

Most 1 hete probiotikumot szedek!

Az valamelyest használt,clecsökkent napi 2-3-ra de szintén nem normális állagú!

Megnehezíti az életemet!

Antibiotikum okozta bélgyulladás a gyanú!

Most lett beküldve széklet tenyésztés,teljes vérkép és széklet vér vizsgálat!

Azt mondta a doktornő ha ezek nem mutatnak ki semmit akkor beküld a gasztróra?

Na most nemtudom aki volt már ilyesmi helyzetbe,ott ezek után gyomor vagy végbéltükrözés jön??

Csak mert a gyomortükrözést nem merem vállalni!

A végbéltükrözéstől nem félek!

A gyomortükrözéstől viszont igen mert emetofóbiám van !

Tudom sokan mondták már túl lehet élni stb...de más ha az embernek emetofóbiája van nem is kicsit!

Így ébren semmiképp nem vállalni :-(

Ezért tartok tőle hogy remélem az nem lesz a vizsgálatok között!

Volt már valakinek antibiotikum okozta bélgyulladása?

Ha igen leírná mi a tapasztalata?

Mind a vizsgálatok mind a gyógyulás?

Köszönöm!



2017. júl. 18. 11:35
 1/4 anonim válasza:
Szia ! Nekem is volt/van gyomor és bélgyulladásom, habár nem antibiotikumtól. A gasztron általában mindig megcsinálják ezt a két tükrözést. Én nem mertem bevállalni őket hagyományos úton. Ha van rá kereted, válassz egy magánkórházat, ahol rövid altatásban végzik el bármelyiket- Ugyanis tudniuk kell, hogy mekkora területet érint a gyulladás. Én csak ennyiben tudok segíteni Neked.
2017. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát még a vastagbéltükrözést csak-csak bevállalnám de a gyomortükrözést azt semmiképpen nem ,sajnos az emetofóbiám miatt. (Hányás fóbia)

Nemtudod esetleg ezek az altatásos tükrözések milyen árban mozognak?

2017. júl. 20. 14:09
 3/4 anonim válasza:
Sajnos nagyon drága. Az első vizsgálat, ami manuális, ill. a kórkép megsaccolása 20 ezer forint. Ha jól tudom a gyomortükrözés kb. 30 ezer forint. Az összes magánkórházban kb. így alakulnak az árak.
2017. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár látom nem mostani kérdés én is leírom a tapasztalatomat.

Nekem nem antibiotikum okozta bélgyulladásom van, hanem Crohn gyanús vagyok, de még nem derült ki. Attól függ nálad is, hogy hol helyezkedik el a gyulladás. Ha a vastag és vékonybél között, akkor indokolt lehet mind a gyomor- mind a béltükrözés.

Nekem is emetofóbiám van, rettegek, ha hánynom kell remegek és minden bajom van.

Én kaptam Dormicumos bódító injekciót, de nem éreztem semmiféle hatását és éber voltam.

Először jött a vastagbéltükrözés, az nekem kicsit fájdalmas volt a gyulladás és a kanyargós bélrendszerem miatt, de nem volt olyan vészes.

A gyomortükrözés pedig az emetofóbiám ellenére nagyon kellemes csalódás volt, mindössze 2-3 percig tartott az egész vizsgálat, párszor ökölődtem közben, de semmi se jött csak egy kis nyál, hiszen full üres volt a gyomrom. Egyáltalán nem éreztem fájdalmat.

Úgyhogy csak bátran, szerintem a gyomortükrözés sokkal elviselhetőbb, mint a béltükrözés.

2017. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!