Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás kezeléseként...

Agnetha kérdése:

Magas vérnyomás kezeléseként ajánlottak nekünk itteni Barátaink sportot, úszást, kerékpározást is. Szobabiciklivel is lehet eredményt elérnünk magas vérnyomás lehúzása ügyében? Köszönjük: Agnetha

Figyelt kérdés
2017. júl. 23. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

??? meg nem próbálj kezeletlen magas vérnyomás mellett terheléseket... az más ha szedtek gyógyszer rá..

a mozgás csökkenti a stresszt de csak ettől nem megy le!!

Alattomos gyilkos a magas vérnyomás roncsolja az ereket, stb..! Tíz éve szedek rá bogyókat egészen más minőségű életet élek!

2017. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nagyon kismértékű emelkedett vérnyomás esetén javasolt a sport. Komolyabban esetben akár rosszat is tehet és nagyon komoly következményekkel járhat. Az is fontos, hogy mi a magas vérnyomás oka. Ha pl. szervi elváltozás, akkor semmilyen megerőltetés nem javasolt. A kezelőorvossal egyeztessetek mindenképp!!
2017. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó a szobabicikli is, de fő a fokozatosság. CSak az erősportokkal kell vigyázni, mert az vérnyomásemelő. A cardiok jót tesznek, még infarktus után is javul a szívműködés a kontrollált állóképességi mozgástól az inaktívakéhoz képest.

Amit még tehetsz: sófogyasztás mérséklése, elég alvás, napi 5 kis adagos étkezés, sok zöldség, gyümölcs.

2017. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok jól mondták, főleg az utolsó hozzászóló bátyámnak is nemrég volt infarktusa azóta szobabicikliznie kell meg lépcsőznie...de kontroll alatt van gyógyszert szed,

fontos az okát megtalálni! De tényleg nem kéne csak így bemondásra kísérletezni nekem 200-ig felment 35 éves nő!! létemre egyszer egy vitánál..:( pont rajtam volt a mérő..

Mitől van azt lehet tudni? Csak simán a sport nem fog csodákat művelni:)!

2017. júl. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy 20 éves vagyok és 5hónapja szedek Tenaxum 1mg-ot (nekem csak a szisztolés érték volt magas), nem korai ez ilyen fiatalon? Plusz van rajtam kb. 15-20kg felesleg, ha ezt leadnám akkor akár a gyógyszer is elhagyható lenne? A mért értékeim 120-130 köztiek, párszor mértem már 132 és 137 sziszt. is de 140 felettit még nem mértem a gyógyszer szedése alatt, ezek jó értékek vagy ennél is kevesebbnek kéne lennie?
2017. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!