Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha napi 5-7 órát alszom...

Ha napi 5-7 órát alszom hétköznap, de hétvégén kipihenem magam, az rendben van? Lehet bírni hónapokig?

Figyelt kérdés
Eddig nem tudom mennyit aludtam, de most így kb beállt a rendszer, hogy ennyire van időm, van hogy 5 óra (ez ritkább de megesik), általában 6-7 óra alvás meg van. Hétvégén meg jobban kialszom magam.
2017. júl. 24. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Suli idobe 3-4-5 orat alszom. 7vegen 10et kb.

En meg elek.

Amugy ha arra gondolsz h hétvégén bepotolod vagy valami az nem igy mukodik.

At aludhatod a hétvégédet de nem fogod bepotolni a het kozbeni nem alvast

2017. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Én egyszer nem alszom 6 órát és képtelen vagyok működni (s szinte bizonyosan bealszom spontán). Kivéve, ha nagyon erős túlalvásom van (napok óta 9-10 óra).


De van, aki tud elég durván éjszakázni hétközben.

2017. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De a 7 óra már nem kevés, annál jó esetben nem is kell bepótolni semmit, van, akinek pedig állandóan 5 óra is elég... Ki kell próbálni, máshogy nem megy. S az sem mindegy, konkrétan mikor alszol.
2017. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is emberfüggő, hogy tud-e valaki előre aludni. Ha nekem túlalvásom van, akkor napokig elég lehet (sőt előnyösebb) kevesebb alvás, de van, aki nem tudja, miről beszélek.
2017. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.

Én 24-35 órát relatíve könnyen kibírok alvás nélkül, 3-5 óra alvással elvagyok napokig. Aztán vagy bepótlom délutáni alvásokkal, vagy 1-2 napon keresztül 10 órákat alszom.

2017. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nálam is az lesz, hogy megtapasztalom majd akkor szerintem. Aztán kiderül :)
2017. júl. 25. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!