Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülkürthurut esetén az orvos...

Fülkürthurut esetén az orvos mit csinál a beteggel?

Figyelt kérdés
Fülkürthurut essletén az orvos mit csinál a beteggel?? Milyen érzés a beavatkozás?? Fáj?? Mennyi idő?? Vissza kell járni??

2017. júl. 27. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyógyszeres gézcsíkot tett a fülembe.
2017. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gézcsík akkor van, ha hallójáratgyulladás (is) van.


A fülkürthurutra antibiotikum adható, de van, hogy csak tüneti kezelés is elég.

a fülkürt gyakori átfújása (erős orrfújás befogott orrlyukakkal, lényegében addig, hogy már pattanjon, fájjon), lokális melegítés, esetleg gyulladáscsökkentő gyógyszerek és allergia gyógyszerek (nyálkahártya lelohasztása céljából) szedhetőek.. ezek recept nélkül is hozzáférhetőek.

2017. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Óvatosan azért az átfújással, mert ártalmas is lehet, ha túlerőlteted.


Többféle módszer létezik. A keményebb a Valsalva-módszer: orrodat befogva próbálod kifújni a levegőt, így az visszaáramlik a fülkürt felé, erővel kinyitva azt, majd belülről nekifeszül a dobhártyának.


A kevésbé durva a Toynbee-módszer: ugyancsak az orrodat befogva nyelni próbálsz.


Én inkább az utóbbit használtam, amikor fülkürtproblémám volt, majd a Valsalvát akkor, amikor már működött a fülkürtöm, és jobban tudtam szabályozni a fújás erősségét.

2017. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!