Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Menstruáció eltolása? 23/L

SOS! Menstruáció eltolása? 23/L

Figyelt kérdés
A barátommal egy hónapja tervezünk egy "wellnesshétvégét", direkt megkérdezte, mikorra foglaljunk szállást, a menstruációm miatt. Két hosszabb időintervallum (3 nap) között tudtam választani, az volt mindkettőnknek szabad, és a havim előtt álltam, kiválasztottam a későbbit, mert a menstruációs naptáram alapján arra 4 napja vége lett vola, ugyanis nagyon ritkán késik vagy jön meg előbb. Viszont az az egy havi menzeszem 6 napot késett fogalmam sincs miért, és így az előre lefoglalt kiruccanásunk is egy pillanat alatt derékbetört, mert iszonyat görcsölős típus vagyok. Nagyon fontos lenne ez nekem, 4 éve vagyunk együtt és szerintem el akar jegyezni a 3 együtt töltendő napon és nem akarom, hogy a menzesz miatti problémáim elrontsák mindezt...sok ember mondta, hogy a fogamzásgátló és a progeszterontabletta jó megoldás. De nem szedek fogamzásgátlót, és nem hiszem, hogyha másfél héttel az esemény előtt elkezdem, lesz valami hatása. Olyan progeszteron készítményről pedig, ami vény nélkül kapható nem tudok.Valakinek esetleg a citromos dolog bevált?. Kérlek segítsetek és mellőzzétek a rosszalló kommenteket :)

2017. júl. 27. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Előrehozásra tudok megoldást.

A citromlét felejtsd el, városi legenda.


Rozmaring-zsálya erős tea (napi egyszer) meghozza a menzeszt pár napon belül.

Vagy jó az Aviva torna is, melyből a pánikgyakorlat is képes menstruációt hozni.

2017. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, neked bevált a teás? Valamint lehet kapni ilyen teát rendes boltokban?
2017. júl. 27. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze. Dm, Rossmann, de patikában biztosan.
2017. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod védekezésként a fogamzásgátlót használni és nincs nőgyógyászati problémád, ami miatt szedned kéne, csak ezért a pár napért ne kezdd el szedni.

De egyébként van hatása, ha előbb kezded el szedni. Nekem ciszták miatt kell szednem, a doki azt mondta, ne is várjam meg a menstruációt, hanem kezdjem el, mert fel akarja borítani a ciklusom. Előbb elkezdtem, két hetet csúszott így a menstruációm. Ahogy elkezdtem szünetet tartani, meg is jött. De ha veled minden rendben van és tényleg nem így akartok védekezni, akkor nem ajánlom megbolygatni a hormonjaidat.


Elhiszem, hogy a görcsölés minden romantikus hangulatot elvesz, de legyen nálad fájdalomcsillapító, hátha pár órával később jobban leszel és egymásra tudtok hangolódni. Oké, nem lesz szex, de szex nélkül is lehet romantikázni.


L/19

2017. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!