Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vissza lehet-e állítani a...

Vissza lehet-e állítani a gyomorsav egyensúlyát?

Figyelt kérdés
Gyomorsavamat a háziorvossal együttműködve sem tudjuk kordában tartani.Sok gyógyszert és lugosítót kipróbáltam már. Az eredmény: 0. A háziorvosom válasza: ez van! Kérdésem: Kilyukadhat-e a gyomrom a savtól? Milyen gyógyszert, vagy alternatív megoldást javasolnátok?
2017. júl. 27. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatok alapján állította be a háziorvos a savat? Tükrözest csináltak? Mert csak úgy a sok gyógyszer meg lúgosító kétlem ,hogy beválna.
2017. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kivizsgálások voltak már, gasztroenterológián jártál már?

Ha ott megállapították, hogy sok a savad, akkor protonpumpa gátlót szoktam felírni, ez általában pár hónap alatt segíteni szokott, persze szigorú diéta mellett.

2017. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, voltam gyomor és végbéltükrözésen is. A gyomrom a beleim és a nyelőcsövemen is találtak kisebb fekélyt, felmaródásokat, ezekre szedtem az orvos által felírt savcsökkentőket, de nem használ, most már éjszaka folyik a sav a számból. Diétázom, illetve már semmit nem tudok enni.
2017. júl. 27. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Mióta szeded a gyógyszert? Nekem 4-5 hónap kellett, hogy a protonpumpa gátló elmulassza az erős savasságot.

Peridot vizet is íttam, ami állítólag nem használ, de nekem jó volt, minden étkezés előtt 1 órával ittaam 2 decit. No és persze diéta. Tea natur Rooibos, méz repce, ez mindkettő jó annak aki savval küszködik. Cigizni és kávézni sem szabad és az édesség sem tesz jót.

2017. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2017. júl. 28. 05:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!