Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laboreredményben megnövekedett...

Laboreredményben megnövekedett c reaktív protein szint?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködéses nő vagyok. Áprilisban a vérképemben a TSH-szintem magas volt, 7,752. Módosítottak az adagomon, plusz 25 mg Euthyroxot szedtem naponta. Öt hete az ellenőrző labor viszont már túl alacsony szintet, 0,095 mIU/L-t mutatott. (Szabad T4 is emelkedett volt, 15,23) Megint adagváltoztatás, egyik nap 100, másik nap 125 Euthyrox. A mai, újbóli vérvétel eredménye pedig: TSH 0,159. Gondolom, ismét módosítás lesz. A gond viszont az, hogy a vérképemben most feltűnt a megemelkedett C reaktív protein szint is, a max optimális, 5 mg/L helyett 7,9. Utánanéztem kicsit a neten. A megemelkedett szint nem jó, az biztos. Tud nekem valaki bármi hasznosat mondani? Nyilvánvaló, hogy elmegyek a dokihoz, de ő csak egy helyettes, az "igazi" háziorvosunk helyett, aki egy ideje nem tud dolgozni. Mivel ez a pasi nem nagyon ismer engem, ráadásul két másik helyettesítés között szalad be aztán tovább, nyugodtabb lennék, ha legalább valami halvány fogalmam lenne róla, mi ez az egész mielőtt bemegyek hozzá. Köszönöm a segítségeteket.

#labor #laboreredmény #TSH #C reaktív protein #megemelkedett c reaktív protein
2017. aug. 1. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

a 7,9es crp nem magas, még csak nem is emelkedett. ne foglalkozz vele!

egyébiránt vmiféle gyulladást jelez a magas crp (40-50 körül is még csak éppen eltolódott, 100 körül, felett kezdődik a magas), ami lehet akár egy benőtt köröm vagy egy kezdődő megfázás is.


ezzel ne menj orvoshoz, nem fog vele foglalkozni, mert teljesen normális.

2017. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy mindenképpen be kell hozzá mennem, mert az adagolás még mindig nem hozta meg a várt eredményt, én meg magamtól ugye, nem változtathatok. Nézhetem én ugye, a netet, de nem kezelem magam :-) Jó, hogy az a 7,9 kb. semmi, azt nem értem, hogy akkor miért jelzik ezt egy csillaggal a laborosok, meg hogy max 5 a jó. Mindegy, a lényeg, hogy 100 az elég messze van a 7,9-től és ez így nekem elég megnyugtatóan hangzik :-) Köszi, még egyszer.
2017. aug. 2. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!