Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme félni az altatástól?

Van értelme félni az altatástól?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy epemütétem.Sohasem voltam még mütve, és az a helyzet, hogy félek az altatástól.Félek, hogy miután felébredek nem fogok ismerni senkit, vagy azt, hogy én ki vagyok.Ilyen létezik egyáltalán, vagy az altatásnak semmi akadája?

2017. aug. 2. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Meddig altatnak? Apukám epeműtéte 20 percig tartott, ennyi volt az altatás is, tehát nem vészes. Persze lehet nagyobb műtét lesz, és akkor hosszabb időre altatnak, de ne izgulj.

Előtte úgyis vizsgálatokon esel át, legalábbis nálam így volt (labor, EKG, mellkas RTG), és egy altatóorvos fogja eldönteni, hogy altatható vagy-e.

Hacsak nem lép fel valami komplikáció (és az esetek döntő többségében nem szokott), akkor nem fog semmi károsodás érni. Esetleg ha hosszabb az altatás, akkor utána már előfordulhat rosszullét, de ne izgulj, nem hagynak szenvedni.

2017. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem kell félned! Engem februárban műtöttek, semmi problémám nem volt altatás után! Bátorság!
2017. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, az altatástól félek, a mütéttől egy cseppet sem! :)) Reméljük nem lesz semmi baj.
2017. aug. 2. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem ijesztgetni akarlak, de minimális kockázata minden altatásnak van. Ritkán komplikációk, még ritkábban halál. Rövid ideig lehet deperszonalizáció, derealizáció is, hányás, ilyesmi, de ezek elmúlnak. Az aneszteziológusok értik a dolgukat, szóval jó kezekben leszel. Minden rendben lesz.
2017. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Én kaptam egy nyugtatót a veseműtétem előtt, nem emlékszem semmire csak arra hogy a pizsimben ülök a kórházi ágyon onnantól képszakadás, később anyukám mesélte hogy szórakoztattam a doktoromat valami nyuszikás viccel(15 voltam). Az altatóorvosok nagyon komolyan veszik a munkájukat, én is azért kaptam gyógyszert mert izgultam és magasabb volt a vérnyomásom. Ne görcsölj rá, jó kezekben leszel és jobbulást!
2017. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Molyember ***** válasza:
Nem vagy egyedül, mindenki az altatástól fél. :) Semmi bajod nem lesz, rengeteg embert altatnak minden nap. Csak hagyd a netes okostojásokat, meg hülye cikkeket, mert megijesztenek, de ettől függetlenül úgyis megműtenek, és ugyanúgy nem lesz tőle semmi bajod, mint annak az ezer másiknak, akiket idén pont ugyanígy műtöttek. Ez csak neked újdonság, az orvosoknak nem, gondolj erre.
2017. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam, mint #5, kaptam előtte nyugtatót. Olyan jól aludtam, hogy úgy ráztak fel, hogy hahó, megyünk a műtőbe, tessék jönni. :)
2017. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!