Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék infúzió...

Segítséget kérnék infúzió bekötéséhez! Hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés

Van otthon zöld és ettől vastagabb szárnyas tűm pár darab, meg fertőtlenítő spray + 8-10 darab szerelék és infúziós tasak(só oldat).


Az nyilván stimmel hogy levegő kinenged a csőből, felkart elszorítani, kéz ökölbe hogy az erek kidudorodjanak...stb.


Eddig 4x szúrtam meg magam, nem sukerült mert vagy mellé ment a tű vagy nem bírtam leragasztani.Pont ezért rossz mert egy kézzel nehéz magamnak megcsinálni.

Mi ennek a menete? (sok mindent megtanultam már amire az élett rávitt pl. katéterezést stb.)



Csak az olvassa tovább akit érdekel szóval ez kicsit OFF: Pár éve beteg letem egyre rosszabb a helyzet még, de még nem történt vissazfordithatatlan károsodás. A részletekbe nem megyek bele...stb. Szóval iszonyatosan gyenge vagyok, volt izombipsziám(eredmény még nincs).Valószinű korábbi betegségek miatt ami nagyjából el is múlt de az arra adott gyógszerek okoztak melléhatást új betegséget elinditva. Az új betegségem magnéziumhiányt okoz(szerintem), de pótolni nem tudom egyebnlőre sehogy. Egy független magándoki(ormos intézet) szerint a májam termelhet iszonyatos mennyiségben valami cpx250??(több ilyen is van) nevű méregtelenítő enzimet ami miatt nem működnek a gyógyszerek, sőt én úgy gondolom a MG sem.


A semmelweis ritkaamb.-ra járok kivizsgálásra, csak iszonyat lassú a dolog, sok minden nem jut az eszükbe, ami máshol más orvosoknak(magánrendelések) igen.


Szóval nagyon a vesztemet érzem, azt érzem, ha nem lessz változás vagy segitség bizonyos időn belül, akkor nekem lőttek(1-1.5 év?)


Ezért kérem azt hogy segítsen aki ért az infúzió bekötéséhez segítsen, nem várhatok az egészségügyre.Elég fiatal vagyok még(34/F) így nem lehet se család se semmi, még munkám sincs stb. köszönöm.



2017. aug. 2. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Sima fiziológiás sót szeretnél bekötni magadnak ? xd Inkább igyál vizet.

Orvos ezt elrendelte neked ? ha igen , akkor kérd meg inkább hogy szúrjon neked egy kanült és akkor csak rá kell csatlakoztatnod az infúziót és elindítani.

2017. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen sima oldat. Nem véletlenül írtam ki a kérdést. A víz ivása nem oldja meg a problémát.


Az infúzió kicsit megnyomja a vérkeringést ezért kell.

Az új betegségem ami 2013-ban kezdődött, azzal járt/jár hogy fokozatosan mg hiányt okoz.


beszéltem a méregtelenítő enzimről: pont ez a lényeg az infúzióval ki tudom mostani ha gyorsabban csepeg egy picit és minden gyógyszer ásványianyag működik, de csak egy napig. után duplázni/triplázni kellne minden adagot.és pont 13 szilveszterén történt hogy 13 felestől se rúgtam be nagyon csak kicsit szédelegtem pedig még volt pezsgő meg bor sör stb.


Valószínű ezért élek még mert felismertem az új betegségemet és azt hogyan működik mit reagál rá a szervezetem.


(sprotolni is sportolok vagy sportoltam, de már az sem megy sajnos csak kicsit torna)


életmenő lenne ha valaki inkább leírná pontiosan hogan kell beszúrni a tűt.


Mindenem meg van ami kell, be tudtam szerezni mident...stb.

2017. aug. 2. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Na persze megnyomja, úgy megnyomja, hogy leáll a szíved majd. Nem mindegy a cseppszám ám, anélkül, hogy orvos ezt elrendelte volna neked, én nem osztogatok használati utasítást, útmutatót így látatlanba, már ne is haragudj.
2017. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* szurkálni is úgy szurkáld magad, hogy csinálsz egy vérrögöt aztán annyi.
2017. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz és majd ő beszúrja. Igaz már kórházon kívül nem nagyon szúrhatnak sehol, régen még az ügyeleten is adtak ha nagyon kellett.

De ha leírjuk a pontos technikát, egy kézzel akkor is csak bambázni fogsz. Ha az orvos annyira indokoltnak tartaná neked az infúziót, akkor nem hagyná neked hogy otthon magadnak csináld, bár szerintem az orvosod nem is tud erről. Feküdj be a kórházba ha indokolt, de tényleg fiatal még vagy ahhoz hogy olyan vérrög miatt halj meg, amit a bambázásod miatt szerzel magadnak.

2017. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!