Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a valóság? Ha szemüveget...

Mi a valóság? Ha szemüveget viselek, minden más. További infók lent!

Figyelt kérdés
Lehet ha nagyon hülyén hangzik az egész, de az agyam már nagyon össze van bonyolodva..Szóval az van, hogy nagyon rossz a látásom (születési betegség m1), kb 20 cm-re látok tisztán, ami nagyon durva! És mivel csak addig, tovább már homályos az egész körülöttem. Ha felveszem a szemüvegem minden más méretbe kerül, nem is tudom, hogy hogyan mondjam..pl., ha nincs rajtam szemüveg, akkor ducibbnak látom magam, vagyis "nagyobbnak", teltebbnek (feltehően a homály miatt?), amikor pedig szemüveg van rajtam, csinosabbnak vagy nem is tudom, hogy mondjam..Szóval azok a valós méretek, amiket szemüvegben látok? mert a homály tud optikai csalódást okozni? Tudom, hogy hülyén és butén hangzik, de már nem tudom, hogy hova tegyem a dolgot, ezen kattogok napok óta..Aki tud, segítsen, nagyon szépen kérem!

2017. aug. 11. 23:33
 1/8 Argloss ***** válasza:

A tükör kialakításától függően mutathat kisebbnek, nagyobbnak, torznak stb.

Láttál már nagyítót? Ha távolra nézel vele, akkor minden homályos, ha meg közelre, akkor minden nagyobb.

Az biztos, hogy szemüveggel vagy a legközelebb ahhoz ahogyan a legtöbb ember lát.

2017. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is szemüveges vagyok. ha szemüveg nélkül nézek föl a csillagokra, sokkal nagyobb foltokat látok, mint mikor szemüvegben nézek föl. Valahogy elhomályosodnak a körvonalak. Amit a szemüvegben látsz, az a helyes.
2017. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 12. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
A rövidlátó szemüveg kicsinyít, egy ilyen erős meg főleg.
2017. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egy mínuszos szemüveg nem fog senkit sem soványabbnak mutatni! menj ki az utcára, látsz még kövér embereket? ha tíz dioptriával erősebb szemüveget veszel föl, még mindig kövérek lesznek!
2017. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy minden szemüveg torzít egy kicsit legalább? Minél erősebb, annál inkább látványos lehet.
2017. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
értsd már meg, hogy attól még, hogy pluszos/mínuszos szemüveget hord valaki, nem fog mindenkit kövérebbnek/soványabbnak látni... erről szólt a kérdés.
2017. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem jól szemléltettem, belátom. Nem a kövérségről vagy a soványságról van szó, hanem hogy szemüveg nélkül mivel nem látok tisztán a vonalak ugye elmosódnak és ezért sokkal hát "szélesebbnek" látom a dolgokat.De mindegy, már értem. Utána néztem és kérdezzem, mostmár minden tiszta.:)
2017. aug. 13. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!