Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségnek lehet a...

Milyen betegségnek lehet a jele a véres köhögés?

Figyelt kérdés
Anyám napok óta vért köhög. Már egyik orvos sem veszi komolyan, mert minden lelete negatív lett. Már engem is kezd aggasztani... Mi baja lehet?
2007. nov. 23. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A vérköhögés eléggé durva. AZ i még inkább, hogy nem vizsgálják meg komolyan. Tüdőgondozóba is el kellene mennie. Én nem akarlak megijeszteni, de a vérköhögés az jobb esetben súlyos hörghurut, de tüdőgyulladás és TBC tünete is lehet!!


Tudni kellene pontosan, milyen orvsonál járt. Én nem vagyok orvos, de tudom, hogy minimum egy röntgenre el kellene mennie, és nem ártana meghallgatni a mellkasát. Ha egy kicsit is értelmes a doki, akkor hall valamit. Egyéb tünetei? Láz? Mostanában nem volt megfázva? Fogyott esetleg? Éjszakai izzadás (olyan nagy hogy pizsit/lepedőt kell cserélni) előfordul nála? Gyenge, fáradékony a légzése milyen?

Ha ezekre igen a válasz, akkor baj van....

2007. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Mik azok a "minden lelete"? Tüdőszűrés, ultrahang? Vérvétel, onkológia? Ne hagyd annyiban, életveszélyes állapotba is kerülhet!!
2007. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Nekem hirtelen jött tüdőembólia egyik velejárója volt az erős mellkasi fájdalom és fulladásos légszomj mellett.
2009. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!