Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram. Mit tegyek?

Megrázott az áram. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 2órája bent a cégnél megrázott az áram . Nem tudom pontosan mekkora feszültség. A bal kezemen a gyűrűs ujjamat csípte meg. Nem fáj,nem zsibbad,nem bizsereg . De olvadtam a neten hasonló szitukat. Be pánikoltam ,amúgy is pánikolós vagyok. De azóta intenziven mozogtam és nem szédülök meg semmi.

#zsibbadás #áram #ütés #pánik rosszullét
2017. aug. 16. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél délután egy fagyit annak örömére, hogy nem lett semmi bajod. 😊 engem a 220 rázott meg. Átment a kezemen. Elég fura érzés volt. Nem kell aggódni nem lesz következménye pláne ha csak a kezed csípte meg. Ha a szíveden megy át a 220 majd akkor kezdj el aggódni, az nem egy csípés lesz ☺
2017. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Remélem nem lesz semmi baj.
2017. aug. 16. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:
A rázáshoz két pont kell... Az egyik volt a bal kezed gyűrűs ujja, melyik volt a másik?
2017. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak a bakl kezemen gyűrűs ujjamat csípte meg másiknál nem éreztem
2017. aug. 16. 16:06
 5/10 A kérdező kommentje:
220 vagy 380 lehetett ami megcsípte a kezem. De semmi tünetem nincsen. Pánikbeteg vagyok ezért nagyon bepánikoltam hogy mi lesz most nagyon remegtem. Mostmár kb 4óra eltelt és nem érzzek semmi furcsát az aggodalmat leszámítva
2017. aug. 16. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt én értem, hogy ott érezted. De akkor is kell egy másik pólus. Hacsak nem ez a másik pólus is ugyanazon ujjadnál volt mellette. Általában a másik pólus a föld, de ez csak akkor valószínű, ha betonon, stb állsz, nem pedig szőnyegpadlón, parkettán. A 380, ami ma már 400, rázásnak elég kicsi a valószínűsége, mert ahhoz két áramvezető közé kellett volna kapcsolódnod, az meg gyakorlatilag akkor fordulhat elő, ha megbotlasz, és két kinyújtott kézzel beleesel egy nyitott elosztószekrénybe.

Egyáltalán, mihez ért ama ujjad? Alapból csupasz rézhez? Meghibásodott szigeteléshez? Meghibásodott készülék fémházához?

2017. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Steriomért nyúltam és az idoták az mellé tettek egy konektort de elméletileg vízálló szigetelt és ahogy a sterimo pisztolyáért nyúltam úgy éreztem. Betonon álltam és a cipőm talpa gumis.
2017. aug. 16. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kár részeire bontani az esetet. Tök mindegy mekkora volt az áram. A lényeg, hogy tuti nem lesz bajod tőle. Nyugi 100%. Legközelebb ne nyúlj oda. ☺
2017. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha te vagy az első is, akkor kissé nevetségessé tetted magadat, merthogy ott ugye azt írtad, hogy: "Ha a szíveden megy át a 220 majd akkor kezdj el aggódni", és ugye a Kérdező meg írta, hogy "A bal kezemen a gyűrűs ujjamat csípte" Így aztán, ha jobb kezén, vagy lábain átzáródott az áramkör, akkor a szíve volt az útban. Ezért próbáltam meg kideríten, hogy netán a keze volt az áramkörben csak, vagy nem.

Na meg mellesleg azt is, hogy valódi rázás volt-e, vagy csak feltöltődött, vagy esetleg zavarszűrő kondenzátor bizseregtette meg. Mondjuk ebben nem voltam sikeres, mert szemlátomást ő is azt gondolja, hogy nem érdekes az egész, mert harapófogóval kell kihúzni belőle minden szót. "elméletileg vízálló szigetelt" ez egy csapófedeles lehet, kívül a műanyagburkolat rázott? Vagy volt beléje valami dugva? Mindegy, tényleg nem nyomozok tovább. :D Az áramütöttek védőszentje vigyázzon reája.

2017. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Nem kell harapófogóval kihúzni mindent belölem. De honnan kéne tudnom,hogy te mit akarsz tudni. Annak érdekében hogy segíts nekem. Olyan érzés volt mint amikor a tolod a tescos kocsit hozzá érsz a máaikhoz. De eltelt több mint 24óra idáig semmi bajom,remélem nem is lesz. Köszönöm a segítséget.
2017. aug. 17. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!