Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Street workout gerincferdüléssel?

Street workout gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés

Van egy kb 30 dolog gerincferdülésem, korzettet már csak éjszaka hordom, illetve lapos hátam van. Részleges felmentésem van tesi alól (futás). Eddig otthon edzettem 5 kilós súlyzókkal, viszont már nem érzem elégnek. Arra gondoltam, hogy kijárnék street workoutozni. Ez okozhat bármi gondot? Természetesen megkérdezem majd a doktornőtől is, de az kicsit később lesz (időpont...).

17/F



2017. aug. 16. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen. Az emberi test egy csoda, hiszen ugy alakitod ahogy akarod. (Nem veletlen hogy a nepmesekben van a csuf boszorkany es a szep kiralykisasszony) nekem is gerincferdulesem volt. Eloszor ajanlatos parhuzamos sportokat csinalni. Pl uszas, aztan menj ra a testepitesre, workoutra stb. Ja es igen, kerdezd meg a dokinot mert ha pl van egy csavar a hatadban, lehet hogy nehezit a dolgon. De a kerdesed ne az legyen hogy lehet e, hanem hogy szeretned csinalni es mik azok a sportok ill. gyakorlatok amivel felkeszitheted a testedet. (Persze gyogytornan kivul). Sok sikert. ;)
2017. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért én nem állnék ennyire pozitívan hozzá, mint az első válaszoló. Vannak olyan gyakorlatok, amik nagyon is hogy ronthatják a gerinc állapotát. Plusz ha jól tudom a túlzott megeerőltetés sem jó neki, inkább a nyújtás és a torna, úszás. Nem véletlenül nem futhatsz például. Olyan terhelést kapna a gerinced, ami nem jó neki. Várj még szerinem minimum a korzet elhagyásáig. Nyilván az orvosodé a végső szó, de én nem ajánlanám a street workoutot. Ha belegondolsz egy rossz leérkezés vagy bármi komoly gondokat okozhat a gerincednek.
2017. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

*fokos.


Az alapozás megvan, 6 éves korom óta úszom és kerékpározom.

2017. aug. 16. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

az úszás, biciklizés semmit nem ér.

A street workout egy divat sport.

Ha sérülésmentesen akarsz erősödni, akkor testépítés utánaolvasással

2017. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!