Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komolyan egy ilyen eseten nem...

Komolyan egy ilyen eseten nem tudnak segíteni az orvosok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


No... Alvászavarom van, amióta az eszemet tudom nehezen alszok el - vagy nem is alszok, mint ma se -, és nehezen ébredek - magamtól nem is megy -. A gyógyhatású készítmények nem hatnak (valeriana, stb.), altatót meg nem fogok szedni, mert nem látom értelmét, hogy hozzászokjak. Tegnap voltam orvosnál, hogy adjon beutalót alvás klinikára, de azt mondta, hogy ez az intézmény nem erre a fajta alvászavarra lett kitalálva, inkább szedjek valerianat - hiába mondtam, hogy nem hat - és alakítsak ki egy rendszert. Evidens, rajta is vagyok az ügyön, de ha egyszerűen nem tudok elaludni, akkor nem tudok kialakítani rendszert sem.

Kb egy éve végső elkeseredésemben elkezdtem használni azt, amit most eléggé próbálnak legalizálni külföldön, ez az egyetlen amitől el tudok aludni 3 óra forgolódás nélkül, de nem kéne napi szinten csinálni, meg a pénztárcámnak se tesz jót.

Teljesen meg vagyok lőve, orvos ezek szerint nem tud segíteni, egyedül meg nem megy, szinte már minden technikát kipróbáltam.

Tanácstalan vagyok, Ti mit tennétek a helyemben?



2017. aug. 17. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már most mindjárt elalszok, pedig 8 után keltem...
2017. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Örülj neki, tesó! :D
2017. aug. 17. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki egy heted? Leírnád kérlek, hogy mit csinálsz hétfőtől vasárnapig reggeltől estig?
2017. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fél világ alvászavaros, és a kor előrehaladtával egyre nehezebben alszik mindenki. A középkorúak többségénél már szinte ez a "normális".


Amúgy igen, nem tudnak azontúl segíteni, hogy az életmód rendezését javasolják, esetleg altatót írnak. Csodaszerek nincsenek, maximum stresszkezelési technikákat lehet még elsajátítani, általában ott van a kutya elásva.

2017. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eléggé lefárasztod magad napközben? Menj el futni esténként, vegyél jó meleg levendulás fürdőt este, már ne nézz tv-t, mobilt elalvás előtt pár órával, inkább olvass valami laza könyvet (ne krimit pl.), nyugtasd le az agyad ne pörögjön semmin, gondolj valami szép, megnyugtató dologra, ha nem sikerül egyből elaludnod ne stresszelj be rajta hogy megint nem sikerül. Esetleg igyál citromfű, levendula vagy bors-fodormentateát, ártani nem árt, viszont használhat. Ne edd tele magad vacsorára, esetleg egy kis zöldség-gyümölcs, de legjobb lenne ha 6-ig elintéznéd a könnyű vacsorát is. Zsírosat, fűszereset semmiképp. Ne aludj a telefonoddal, tedd magadtól távolabb és szellőztess! Ha lehet, egy picit éjjelre is nyitva hagyhatnád az ablakod, a friss levegő rengeteget számít! Ágyneműd milyen? A műszálas nem jó! Pamutot, gyapjút, illetve tollpaplant ajánlok.


A felébredéshez nem tudok hozzászólni, az nekem is kínkeserves. Ha felébresztenek meg egyből ölni tudnék hangulatba kerülök. :D

2017. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3: Elég változó. Általában 2-3 napot dolgozok, a többit vagy haverokkal töltöm, vagy itthon tevékenykedek.


#5 Összes kipipálva már, sőt a sporttól még jobban felpörgök, tehát most azt is hanyagolom. :D


Amúgy igazából nem is az zavar, hogy nem alszok, hanem hogy 7 előtt semmire se vagyok képes felkelni. :D

2017. aug. 17. 09:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem műszálas az ágyneműm.
2017. aug. 17. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!