Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőembólia vagy csak bebeszél...

Tüdőembólia vagy csak bebeszélem magamnak?

Figyelt kérdés
Tegnap megcsípet az áram olyan volt mint amikor kosárlabdázol fel vagy töltődve és a másik hozzád ér na ezt éreztem. Semmi bajom nem volt. Aztán neki álltam bújni a netet. Ez kb 30órája történt. De most fáj a torkom és néha úgy érzem hogy fájna a mellkasom vagy is a mellem felett. Pánikbeteg vagyok és hipochonder. Nem tudom eldönteni hogy bebeszélem magamnak vagy tényleg lehet tüdőembóliám van. De ha nem figyelek oda a tünetekre nem is érzem vagy legalább is nagyon veszem észre.

2017. aug. 17. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább azonnal orvoshoz kellett volna menni.
2017. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg??.. köszi..
2017. aug. 17. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen áram csípett meg, statikus? Mert akkor biztos, hogy semmi bajod. Amúgy tüdőembóliád 1000% hogy nincs! Az nemcsak fájdogál, megmintha fájdogálna meg mit tudom én. És amúgyis egy áramcsipéstől, ne viccelj már.. Ha komolyan megráz az áram, akkoris inkább a szívednek lesz baja. (Szivritmuszavar 24 órán belül)

Szerintem beképzeled csak, de aztán lehet egy kis torokgyuszi is, ha a torkod fáj.

Ha nem érzed jól magad, súlyosbodik, akkor viszont azonnal menj orvoshoz!

A másik áramrázással mindig orvoshoz kell menni, az esetek 99,99 százalékában semmi baja a betegnek, de itt nálunk vérvétel, ekg és 6 órás megfigyelés után mehet csak haza. :) minden jót, a hipochondriát, ill pánikbetegséget kezeltesd!

2017. aug. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom milyen volt egy külső konektor. A pánikbetegsém kezelve van. Jártam pszichológushoz . Most fél évente kell mennem. Relaxációs gyakorlatokat tanított,kaptam szorongásra gyógyszert. Most már majdnem 48óra eltelt azóta. Szerintem csak bebeszéltem magamnak. Mert ha lekötöm magam semmi bajom nincs. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2017. aug. 18. 03:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Tüdőembóliád biztos nincs, akkor nem írnál ide, hanem 4-5 percen belül kampec lett volna. A torofájdalom sem az áram miatt van.
2017. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tegnap előtt Szombaton megrázott az áram a bal alkaromnál félig lezsibbadt a kezem de nem volt semmi tünetem.Egy égősort húztam ki aminek a kábelje meg volt törve és a vezetek kicsit kiállt rajta mint egy szálka nagyságú. Másnap reggel húztam az ügyeletre reggel és küldtek sürgősségire EKG t megcsinálták azt mondták nem nagy áramütés volt minden rendben. Kérdésem lenne hogy mi a tapasztalat másnak is volt már ilyen ? Vérrög meg ilyesmi kialakulhat olvastam ilyet is. Ha gáz lenne vagy lett volna akkor a panaszok már kijötte volna? Egyébként tegnap óta kicsikét nehéz légzésem van lehet csak mentálisan érzem ezt meg olyan izomgyengeségem na de ugye ez lehet talán a melegedéstől mivel frontérzékeny vagyok és most jelenleg melegfront van.


szerintetek gáz ?

2019. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!