Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt közületek olyan aki...

Volt közületek olyan aki kipróbálta a 23andme genetikai tesztjét?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék arra hogy aki kipróbálta milyen eredményeket kapott, illetve a költségekről.

2017. aug. 22. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és megérte. Több mint egy éve csináltam, akkor 160 dollár körül volt a költség szállítással. Maga a 23andMe oldal nem valami nagy cucc, nagy vonalakban megmondja a származásodat (x% kelet európa, y% balkán, z% germán, x% askenázi zsidó, stb.) és kilistáz egy csomó sokadfokú, teljesen érdektelen rokont. A tulajdonságaidról és egészségedről semmit nem közöl, ugyanis a legtöbb EU-s országban tilos.


Ellenben letöltheted a nyers adatokat, és kielemeztetheted a Promethease nevű oldalon 5 dollárért. Ez egy részletes listát ad neked egy csomó élettani jellemződről: betegség kockázatok, pszichés jellemzők, egyéb érdekességek mint pl mennyire hat rád a kávé, mit kerülj jobban: a zsírt vagy szénhidrátot, és hasonlók.


Összességében nagyon érdekes, én bevezettem pár életmódbeli változtatást az eredményeket olvasva.

2017. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most erkezett meg az eredmeny, mondhatni nagyon erdekes. Rengeteget lehet megtudni a genek mukodeserol. 5-6 generaciora megmondja hogy milyen nemzetiseguek a elodok. Nagyon sok rokont is kilistaz. Nagyon hasznosnak bizonyultak a rokonod a csaladfa kutatasban. A rokonok 100%-a kulfoldi, foleg amerikai es angol,gondolom mert a 23andme ott a legnepszerubb. A health report nagyon minimalis (makular degeneracio, Alzheimer Parkinson, mellrak, cekliac, stb.) jobb lenne ha sokkal atfogobb lenne. Altalnosan report nagyon sokretu de ha nem melyedsz bele a genetikaba, akkor csak nagyon feloletesen tudod ertelemezni, es akkor tenyleg nem sokat mond. Azoknak ajanlom akiket erdekel a genetika es a csaladfakutatas.
2018. ápr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megcsináltattam. Szerintem az eredmények helytállóak. Csak van 4,5%nyi rész amit nem tudtak kielemeznu, mert csak félig vagyok európai, más kontinensről is vannak őseim.
2020. júl. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egészen három évet kellett várnom erre, de végre valahára megrendeltem! Körülbelül egy hónapja postáztam. Augusztus közepére várható az eredmény. :)
2020. júl. 20. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, megcsináltattam. Vegyes eredménye lett. Kiderült, csak félig vagyok európai, 50% kb, 35.7% Nyugat Ázsia, 9 % India, Pakisztán térség. Országokat nem nagyon írtak, a Balkán területéről van sok rokonom, meg Grúzia, Örményország területéről
2020. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ötös válaszadó. Nem lehet hogy esetleg félig roma vagy?

Általában roma eredményeknél domináló nyugat ázsiait láttam, nagyobb százalék Indiaival.

2020. nov. 15. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!