Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autista lennék?

Autista lennék?

Figyelt kérdés

Ma olvastam az autizmusról, Asperger szindrómáról. És elég sok minden igaz rám.


Gyerekként nem szerettem több gyerekkel játszani, csak egyel. Az utcánkban elő gyerekkel, aki a mai napig legjobb barátom. Viszont ha már többen voltunk, akkor rosszul éreztem magam és inkább félre vonultam.


Óvoda az kínszenvedés volt. Általában félre vonultam rajzolni, de az óvónők nem engedték, mondva, hogy játtszak a többiekkel.


Iskolában kitűnő tanuló voltam. Senkivel nem ismerkedem, nem szóltam senkihez. Ha kérdeztek csak tőmondatokban, pár szóval válaszoltam. És ez így ment nyolcadik osztály végéig. Nem beszéltem senkivel. Fura volt mindenkinek, de megszokták. Volt aki folyton szekált miatta, de megvontam a vállam és nem foglalkoztam vele.

Aztán jött középsuli, érettségi, technikum. Ott ugyanez a helyzet.


Ma már dolgozom és még mindig nagyon nehezen megy a kommunikáció. Van, hogy egész nap nem szólok senkihez. Csak ha kérdeznek, akkor is tőmondatokban. Vannak, akik baszogatnak érte, de hiába csinálják, akkor is leblokkolok beszéd közben.



Azt vettem észre, hogy egy emberrel jobban tudok kommunikálni. Mint többel vagy társaságban. Ott teljesen leblokkolok.

Ha beszélek valakivel, ideges, feszült vagyok. Nem tudom hirtelen mit mondjak. Aztán meg azon kattog az agyam, hogy mit kellett volna mondani, csinálni. Mit rontottam el.

Viszont írásban nagyon jól megy a kommunikáció. Van egy-két ember, akit neten ismertem meg és nagyon jóban lettünk. Volt akivel találkoztunk is. Na az már kínosabb volt, mert nem tudtam mit mondani, leblokkoltam. Az agyam meg folyton kattogott, hogy mondj már valamit. De azért el tudtunk hülyéskedni valamennyire.


Szoktam eljárni szórakozni, koncertek, események. De ott is általában csak magammal vagyok el. Kivétel ha valami családtag, rokon vagy olyan valaki jön velem, akit régebb óta ismerek.

Érintések is nehezemre esnek. Ha valakit meg kell öleni vagy valaki hozzám ér, egyből ideges leszek. Pedig vágyom rá, de inkább elkerülöm.

Vannak emberek, akiknek könnyebben megnyílok. Azoknál fordul elő, akik nem piszkálnak azzal, hogy csendes vagyok és elfogadják, hogy milyen vagyok. Kedvesen szépen, türelmesen beszélnek.

Bár az érdeklődés náluk is nehezebben megy. Szeretem, ha inkább ők beszélnek először, mesélnek magukról.


Suli, munka elvégzésében sísem éreztem hátrányban magam, sőt. Inkább kiemelkedtem.

Nehéz Kommunikáció és az érzelmek nehezen kifejezése, ami legjellemzőbb rám. Ez is inkább "élőben". Írásban sokkal könnyebb.

Ezeken kívül nem érzem magam furának, hülyének, kevesebbnek. Általában szeretnek az emberek. Nem vagyok depressziós meg semmi ilyen bajom nincs.



2017. aug. 24. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Inkább vagy hülye mint autista..ne olvasgass ilyen dolgokról ha utána beképzeled magadnak...én jelenleg 22 éves vagyok és megsúgom hogy 20 éves koromig ugyan ez volt a helyzet mint veled, mégsem vagyok se autusta, se aspergeres se semmi...és hangsúlyozom 2 éve nyíltam meg a világnak, azóta boldog életem van..nem tudom hány éves vagy de még elmúlhat..egyszerűen csak lazíts, ne gondolkozz azon mit mondj, csak mondd..én is néha világméretű baromságokat szoktam mondani, de kit érdekel! A lényeg hogy felejtsd el a gátlásokat. Hidd el sokkal felszabadultabb és boldogabb leszel..én is az vagyok
2017. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Én már 25/f vagyok, de nem igazán tudok felszabadulni.
2017. aug. 24. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Lassan 30 leszek, hivatalosan diagnosztizáltak Aspergerrel. Te meglátásom szerint nem hordozol magadban valódi autizmust, bár nincs kizárva, hogy tévedhetünk mindannyian. A SOTE Pszichoteràpiás Klinikán 4-6 hét megfigyelés és kognitív terapeutikus vizsgálat után megmondják biztosra.


Ahogy elnézem a sztoridat, nem lepődnék meg, ha szinte azonnal rávágnàk, hogy nem vagy az. Az Aspergeresek és Autisták TÉNYLEG mások, mint a neurotipikus átlag.

2017. aug. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!