Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond a gyerekemmel?

Mi lehet a gond a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
2 és fél éves lesz. Akárhányszor nagymamánál köt ki, piros popóval és piros nemiszervvel hozzák haza. Fáj neki. Tavaly is ugyan ez volt a helyzet,csak akkor még durvább volt. Voltam tegnap vele orvosnál, azt mondták,hogy vírusos fertőzése van. Nem fejtette ki, hogy milyen, csak ennyit közölt. Mostanra már az egész testét fedi. Fenistil cseppet írt fel, ami remélhetőleg fog használni. Visszatérve a nagyszülőkre, természetesen a pelenkára fogják,de érdekes módon, nekünk sosem volt gondunk a pelenkával. Hova tudnám őt elvinni ezzel a problémával? Gyerekorvostól kérjek laborra beutalót vagy vigyem el bőrdokihoz? Ha igen hova vigyem? Tudtok jót ajánlani?(Budapest) Nem szeretnék másokat hibáztatni, de az, hogy a 365 napból 362 velem tölt a gyerek, és semmi baja, a többi 3 napban az anyósoméknál van, majd ilyen tünetekkel hozzák haza őt. Észrevetelem szerint, akkor fordul elő, amikor fürdetik. Kértem, hogy ne a nagykádba fürdessék. Azt mondták nem abba fürdették, de ezek után nem úgy tűnik, mert kiskád sincs náluk. Én sem fürdetem itthon a kádunkban, hiába mosom ki, mert érzékeny a bőre. Saját kádjában fürdik, ami elég nagy és sokáig jó is. Majd amikor nagyobb lesz, a kádban, fog, de amíg kicsi fölöslegesnek tartom a nagykádban fürdetését. Jeleztem feléjük mit gondolok és ennek ellenére sem próbálták volna ki, hogy netán a kád miatt van-e. Ezzel nem arra célzok, hogy ők koszosak, szó sincs erről. Csak ha tőlük kezdődik a probléma, akkor valószínűleg a tisztítószerre allergiás vagy nekik van valami problémájuk és a gyerek viszont elkaphatta tőlük. Nem tudom már hogyan tudnék rájuk hatni, hogy működjenek együtt és ne sértésnek vegyék az állításomat ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 24. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy mi a gond, azt neked kell megtalálnod. Az orvosok ma is hajlamosak a hasonló tüneteket valamiféle homályos vírusfertőzésre fogni, én valószínűbbnek tartom valamilyen háztartási tisztító- fertőtlenítő- vagy mosakodószer (ill. hasonló) hatásának. Az is felmerülhet, hogy a jelzett testtájak erőteljesebb "mosásnak" vannak kitéve, holott az egyszerű folyó csapvíz is bőségesen elegendő.
2017. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen igazad van. Nem igazán használok kencéket, ha igen abból is keveset. A Gabit használom, és itthon ilyen problémák nem jelentek meg. Nyilván volt beteg, de náthára, ilyesmikre gondolok. Hasonló bőrbetegségek itthon nem voltak. Ezért nem tudom, hogy mitől lehet. Én is a fürdetésre gondolok. A káddal mosott szerre vagy a fürdetőre. De,hogy melyik arra sajnos annak kéne rájönnie, aki használja.
2017. aug. 24. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!