Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány hétig kell egyfolytába...

Hány hétig kell egyfolytába mindennap egykeveset (nem részegségig) alkoholt inni ahhoz, hogy az ember rákapjon, és elvonási tünetek jöjjenek elő?

Figyelt kérdés

Antialkoholista vagyok,az egyik barátom féltem ettől(mindenmap megiszik 1-1,5 deci whiskeyt) 1 hete csinálja,és mem találtam pontos adatot arról hogy hány hét elteltével válik valaki alkesszé,aki tudja vagy hallotta,leírná?

Válaszokat köszönöm!



2017. aug. 25. 15:52
 1/1 Phoney ***** válasza:
100%

Azért nem találtál pontos adatot, mert nincs – nem idő kérdése, hanem sokféle körülménytől függ, nem lehet kiszámolni. Napi 2-3 felessel (ha nem növekszik az adag) enyhe pszichés függőség szokott kialakulni, ez gyakran nem is jár elvonási tünetekkel, hanem csak a kényszeressé váló ivási szokásokban érhető tetten. A „kezdő” alkoholistának nem az a baja, ha nincs alkohol, hanem az, hogyha van. Ezért az ilyen lazán meg is tudja mutatni X időre, hogy ő „simán le tudná tenni”, de normális esetben minden este az üveg mellett találja magát.


A fizikai elvonási tünetekhez (klasszikusok mint kézremegés, stb.) természetesen fizikai alkoholfüggőség kell, de ehhez már többet kell részegnek lenni, mint józannak.

2017. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!