Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mentős szeretnék lenni. Megéri?

Mentős szeretnék lenni. Megéri?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokat kérdeznék akiknek van tapasztalatuk. Mindenképpen olyan szakmát szeretnék választani ahol embereken segíthetek. A kérdésem az lenne, hogy milyen átlag kell hozza? Milyen a képzés? És anyagilag meg lehet e élni belőle?

2017. aug. 31. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen átlag kell, milyen a képzés kérdésekhez nem ártana tisztázni, pontosan mi is szeretnél lenni.

Mentőápoló, vagy esetleg mentőtiszt? Utóbbi diplomás, és orvosi kompetenciákkal bír. Felvételi követelményeket megtalálod a felvin, bekerülni könnyű, bent maradni nehéz, sikeresen elvégezni nagyon nehéz. Anyagilag a mentőzés sajnos vicc kategória, főleg ahhoz viszonyítva, hogy sokszor életekről kell dönteni. Többünk másod, és harmadállásba megy 12, vagy épp 24 órás műszakja után.


Ezek ellenére, ha igazán elszánt vagy, és a mentés a szerelmed, akkor megéri.


"Nem csak fizikai terhelést, éjszakai ügyeletet, hanem roncsba szorult sérült ellátását, szülés levezetését, újraélesztést, és az ezzel járó óriási lelki terhet is jelent a mentőmunka. Csak szívvel, lélekkel, és némi megszállottsággal lehet ilyesmire vállalkozni. Számunkra a hivatásunk az életünk." - szerzőjét sajnos nem tudom.

2017. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyagilag nem éri meg. De meg lehet belőle élni, ha van másodállásod... Havi 300 órát húzok le nettó 230 ért. Nagyon gondold végig! Én 7. éve csinálom, mentőápoló vagyok. A tisztek helyzete sem sokkal jobb, de nagyobb a felelősség rajtuk.
2017. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!