Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancscsípés! Hogyha megcsíp...

Kullancscsípés! Hogyha megcsíp valakit a kullancs, akkor mennyi idő után derül az ki hogy esetleg fertőzött volt? És mik ennek a jelei?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm..
2010. máj. 26. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
megfazashoz hasonlo tunetek,en eszre se vettem,csak kb egy ev mulva derult ki amikor infectologiai vizsgalaton vettem reszt,kiderult,hogy Lyme-koros lettem.
2010. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!Én is hasonló cipőben járok írtam is ki kérdést.

Engem is valószínű megcsípett egy és már másnap a helyén egy vörös folt lett, de állítólag ez sem mindenkinél van és nem azonnal vannak akiknek csak hetek múlva jön elő.

Sajnos ha megjelenik a vörös folt állítólag az lyme fertőzöttség jele.Úgyhogy én holnap megyek is dokihoz! :(

[link]

2010. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem ilyen foltom van az lemaradt!
2010. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13:59! Láttam a te kérdésedet, válaszoltam is. Nyugodj meg, ennek a foltnak semmi köze a Lyme-kórhoz! Nekem is volt, amikor kiépítettem a kullancsot. A kullancs irritálja a bőrt, esetleg kicsit be is gyulladt, ezért piros, ez pár nap alatt elmúlik, ez még nem a Lyme, az nem jelenik meg ennyi idő alatt! A Lyme-kórhoz vándorló bőrpír tartozik, mely a test bármely részén megjelenhet, nem feltétlenül a csípésnél.
2010. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!