Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért éri meg élni? (Több lent)

Miért éri meg élni? (Több lent)

Figyelt kérdés
Néha elgondolkozok az élet értelmén. Mi van, ha ez nem valóság, ha nincs igazából semmi. Miért próbálják meg élni, az életben több a szenvedés, mint öröm . Másrészt meg utálom magam, azt, hogy lánynak születtem és ami ezekkel jár. Rühellem a testemet és a gondolkodás módomat. Most azért tanulok, hogy egyetemen valamilyen foglalkozást tanuljak, aztán meg dolgozzunk. Nyilván nem szeretnék ostoba lenni, érdekelnek is az ilyen dolgok. De hát ennek így magában nem sok az értelme. A kíváncsiság meg az őrületbe kerget. Hogyan lett az univerzum, a föld stb..? Válasz kémiai reakció, de hát annak is lennie kellett valahogy. Isten pedig nem tudom elfogadni, miért higgyek olyanban amire nincsen ésszerű magyarázat? Képtelen vagyok felfogni és egyre jobban hajlok arra a válaszra, hogy ez nem valóság . Még sok minden problémám van,de az most mindegy. Miért írtam le ? Talán jól esett. Hogyha nem a valóság miért éljek ( na jó ez csak egy elképzelés) . Üdv : 14/L

2017. szept. 5. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy ez a valóság-e, nem mindegy? Van egyáltalán értelme ennek, létezik abszolút valóság?
2017. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Az élet érteleme Isten legalábbis az én szememben. Nem kellenek magyarázatok hinni kell. És ne ilyenekkel foglalkozz hanem inkább azzal, hogy mi a helyes és, hogy az ő útján járj ami tökéletes. Az elején én sem értettem, hogy egy olyan valaki aki teremtette a mindenséget miért foglalkozna velem a válasz az, hogy azért, mert szeret és olyan jó érzés, hogy valaki annyira szeret, hogy az egyszülött fiát adta értem és olyan jó a közelségében lenni és az útján járni.

15/L

2017. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14 éves korban gyakran vannak ilyen zavaros gondolatai az embereknek, majd kinövöd és rájössz, hogy az élet csudaszép.
2017. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Tarts ki, még néhány év, és kitisztul a kép, meglesz az élet értelme. Én is átmentem ezen és még sokan szerintem...
2017. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ha gondolod írj nekem és segítek "rendet" rakni a fejedben. Beszélgetünk, eszmecserét folytatunk. Nagyon értelmes lehetsz, hogy már 14 évesen ilyeneken gondolkodsz szóval kíváncsi lennék egy veled való beszélgetésre. Írj bátran és kérdezz. De egyszerre egy dolgot vitatunk meg. További eredményes agyalást mindezen de ne vidd túlzásba...értelmetlen. :)
2017. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon sajnálom azokat, akik szerint az élet értelme az isten.

Ők feladták a harcot, hogy megismerjék a világot, meg önmagukat. És bónuszként ehhez még sok sületlenséget elhisznek. Boldog tudatlanság, szokták volt mondani.

2017. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyet kell értsek az utolsóval. A hívők folyton azt mondják, hogy csak hinni kell, nem érdeklik őket a válaszok. Ahogy mondtad boldog tudatlanságban élnek. Köszönöm az értelmes válaszokat !
2017. szept. 6. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt elfogadni. Mi az, hogy boldog tudatlanság? A hit csupa szenvedés. És nem kell általánosítani. A hívőket is érdeklik az "élet nagy dolgai". Igenis megfér egymás mellett a hit és a tudomány. Nem függ minden Istentől. És igen, én hívő vagyok. Nem, nem mondom magam boldognak és nem utasítom el a tudományt. Hiszek Istenben. Ti úgy döntötök ahogy akartok, viszont gondoljatok bele, senki nem tudja mi van a halál után. És ha tényleg van Isten akkor milyen jó, hogy hittünk benne.

14/L

2017. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A boldog tudatlanság azt jelenti jelen esetben, hogy elfogadod az egyszerűbb magyarázatot, függetlenül annak igazságtartamától. Vagyis a könnyebb utat járod a világ megismerésében.

Mert a bonyolultabbat és több munkát kívánót nem érted vagy érted, de nem fogadod el, mert ellentmond az istenhitednek.

2017. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!