Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "Pattanás" vagy más?

"Pattanás" vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hülye kérdésem van, de szeretném tudni. A furunkulus ovális alakú vagy kerek? A hasam alsó részén nemrég felfedeztem egy szinte fájdalommentesnek mondható pattanásszerű valamit, ami ovális alakú, legalábbis eddig, amiből 2 szőrszálat kihúztam. Megnyomva nem jött belőle semmi, akkor sem fájt. Most sem fáj igazán, érzékeny, de nem fáj nyomásra, eddig. Lehet csak azért érzékeny, mert többször végigsimítom, hogy ment-e le a méretéből akár egy kicsikét is. Van aloe vera krémem itthon, szerintem elkezdem használni. Ha furunkulus azért, ha sima szőrtüszőgyulladás akkor meg azért. Ha lázam van és bágyadt lennék, akkor kezdjek el aggódni és gyanakodni erre a pattanásra? Csináltam képet, de este van, nincs jó fényviszony hozzá, szóval azt nem mellékelek, legalábbis most.


2017. szept. 5. 21:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet csak egy nagy pattanás lesz belőle, de nem szeretnék kockáztatni. Gondolom nem volt jó ötlet tőlem megpróbálni nyomkodni meg hasonló, sajnos most már mindegy - ez az én hülyeségem volt.
2017. szept. 5. 21:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Kerek az a valami, csak abból a szögből, ahogy én néztem, oválisnak tűnt. Kerek az sajnos. Befújtam aloe vera sprayvel aztán kiderül.
2017. szept. 5. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy szőrtüszőgyulladás vagy pattanás lesz a ludas, nem kell egyből durvább dolgokra gondolni.


Bármilyen gyulladáscsökkentővel kenegetheted. Aloe vera jó, esetleg üres kamillatea, sima fertőtlenítő spray.

És ne piszkáld, ne bűvőld, csak hagyd gyógyulni.

Majd ha két nap múlva sincs változás, akkor megmutathatod hozzáértőnek is (háziorvos).

2017. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem elmúlik magától, és csak én aggódom túl.
2017. szept. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!