Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha reggel szedtem be az...

Ha reggel szedtem be az antibiotikumot este ihatok már egy kicsit?

Figyelt kérdés
2017. szept. 9. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Biztos olyan nehéz kibírni,hogy betegen ne igyál?

Melyik ez az antibiotikum?Mit ír a tájékoztató?

2017. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Augmentin duo. Természetesen kibírom, ha nem lehet, inkább csak a tapasztalatokra vagyok kiváncsi.
2017. szept. 9. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Mért ne ihatna betegen, semmi köze a kettőnek egymáshoz! Mint ahogy az antibiotikumnak se az alkoholhoz, semmiféle összeférhetetlenség nincs. Nem az antibiotikum az a gyógyszer, ami mellett ne lehetne inni.
2017. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A májad nagyon boldog lesz.
2017. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Clavomoxra lehet inni és ugyanaz az összetevője mint az Augmentinnek, ezért kérdeztem. természetesen nem berúgni szerettem volna, csak 1-2 pohár rozéfröccsöt inni. De majd iszok máskor :)
2017. szept. 9. 12:08
 6/13 anonim ***** válasza:
A májának egy alkalom teljesen mindegy, nem egy kismértékű alkoholfogyasztás számít, hanem az életforma. Nyugodtan igyál, mért hagyod magad lebeszélni valaki által, akinek érvei nincsenek, csak laikus véleménye?
2017. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

#3 "A klavulánsavtartalmú kombinált antibiotikumokat (mint amilyen az Augmentin is) tilos együtt fogyasztani alkohollal, ezért hogy a rosszullétet elkerülje inkább ne igyon alkoholt."

Betegen nem kell alkoholt fogyasztani,nem igaz,hogy nem lehet 1 hetet kibírni nélküle.

Egyébként van több antibiotikum is ,amivel ugyancsak tilos.

Ha valamiben nem vagyok biztos,akkor inkább kihagyom,értelemszerűen.(Ez esetben az alkoholfogyasztást.)

2017. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, marad akkor az üdítő :)
2017. szept. 9. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:

A májának egy alkalom teljesen mindegy, nem egy kismértékű alkoholfogyasztás számít, hanem az életforma


Neked ez volt az érved? :DDDD

2017. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán, de előfordul antibiotikumok indukálta májkárosodás-ami nem életmód függvénye, hanem akut állapot. Ennek az esélyét valamivel megdobja az alkoholfogyasztás.
2017. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!