Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dr. Chen B-Max segítene, vagy...

Dr. Chen B-Max segítene, vagy inkább árt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért teszem fel a kérdést, mert kételyeim vannak a termék összetételével kapcsolatosan. A Dr. Chen vitamincsaládot régóta szedjük családon belül is, abszolút beválik, ár-érték arányban nagyon jó. Viszont a B-Max összetételével merültek fel bennem kérdések. Megnövelt B-vitamint tartalmaz, ami azt jelenti, hogy:


B1: 50mg (4545%)

B2: 50mg (3571%)

B6: 20mg (1428%)

B12: 50 mikrogramm (2000%)


A százalékok értelmeszerűen mutatják az ajánlott napi beviteli érték százalékát, szóval ezek bőven meg is haladják (ajánlott mennyiségek 1-2mg a B-vitaminokból). Ugye ezt úgy értékesítik, hogy túlhajszolt, stresszes és szellemi igénybevétel esetén hatékony. Ezekkel sajnos én rendelkezek, egyetemre járok, nehéz az évem, megszenvedek 1-2 tárgyammal rendesen, mellette órarendhez igazítva dolgozok is, érzem magamon a kimerültséget és a szorongást is. Ebbe nem is mennék bele részletesen, ez az én egyéni szociális problémám.


A kérdés az volna, hogy ezekkel a mennyiségekkel (ajánlott adag több ezerszeresei) ártok én a szervezetemnek? A neten több forrás is annyit említ, hogy vízben oldódik, minden felesleg távozik vizelettel, nem halmozódik fel, ezáltal nincsenek mellékhatások. Károsítja a vesét ez a mennyiség kiválasztása? Nyilván az emberi szervezet nem fogja 100%-ban hasznosítani a tablettában lévő vitaminmennyiséget. Viszont ha nem károsodik egyik szervem se, akkor nyugodt szívvel beszedném mert érzem, hogy szükségem van a B-komplexre.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. szept. 10. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A lenkei vitamint szedem naponta, abban ennél több b vitamin van, szerintem nem lehet bajod tőle.
2017. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vitamin nem károsítja a szervezeted,olyan mintha sok gyümölcsöt ennél

Egyszerűen drága pisit csinálsz vele,ennyi

2017. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lenkei vitamint szedem naponta, abban ennél több B vitamin van. Kissé megszínezi a vizeletet.
2017. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!