Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek rajtam ezek a...

Mitől lehetnek rajtam ezek a kiütések? (képpel)

Figyelt kérdés

kB 2-3 hete ilyen foltocskák jelentek meg rajtam főleg a derekamon a hasamon meg a combomon, mint amit a képen is láthattok majd. A kézfejemen a lábfejemen meg a karomon meg ilyen apró kis vízhólyagok vannak. Szoktak viszketni meg némelyik fájni is általában fürdés után, vagy mikor tiszta ruhát veszek fel meg legfőképp még akkor ha bizonyos tusfürdőt vagy testápolót használok (nagyon száraz a bőröm szval muszáj testápolóznom de nem mindegyiket bírja, most patikait használok).

Két bőrgyógyásznál voltam eddig egyik azt mondta rüh a másik azt hogy ekcéma.:D

A rühöt és nehezen tudom elképzelni mert éjszaka egyáltalán nem viszket és melegben sem, sőt inkább mikor fázok, meg elvileg az allergiára szedett gyógyszernek enyhítenie kéne a viszketést de én szedek olyat és se nem ront se nem javít a helyzeten. De kizárni se tudom a rühöt se persze.

Az ekcémának tudom hogy több fajtája van, van egy aminek a jellegzetessége hogy vízhólyagok jelennek meg a kézen és a lábon,ami nálam stimm, de ez nem magyarázza a combomon derekamon karomon lévő pöttyöket.:D

Arra gondoltunk még anyuval hogy kb egy hónapja mósószert váltottunk, nem lehet-e hogy arra vagyok érzékeny vagy allergiás, mert végülis tiszta ruhával meg frissen mosottal is elég gyakran érintkezek és azt se csípi a bőröm ahogy észrevettem.:D

Mindenképp felkeresek majd egy harmadik dokit is hogy ő mit mondd, de addig is ti mit gondoltok? Előre is köszi a választ! 17f

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2017. szept. 12. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez ekcéma az biztos de lehet hogy allergia.Amúgy amelyik orvos azt mondta hogy rüh az hülyeséget mondott szerintem.A vízhólyagokaz kéne kezelned...
2017. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rühöt azt könnyen ki lehet zárni, ha veszel a patikában egy Novascabin emulziót, és bekened vele a pöttyöket. 2-3 óra alatt elmúlik tőle a viszketés, és a pirosság is nagymértékben halványul.
2017. szept. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2017. szept. 14. 16:01
 4/6 anonim válasza:
Azóta valamilyen fejlemény? Kiderült mi volt? Nekem is hasonló tüneteim vannak (ma megyek orvoshoz, de kíváncsi vagyok.)
2018. jan. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rühnek diagnosztizálták, kaptam rá löttyöt, és egy részük valóban el is tűnt, de van ahol a mai napig is kijön pár darab pötty, viszket, de aztán 2 nap múlva el is tűnik...szóval nem tudom. :D
2018. jan. 17. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
én már nem látom a képeket de nekem tegnap jött ki 3 lehet nekem is rüh
2018. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!