Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy nyeljem le a gyógyszert?

Hogy nyeljem le a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hogy nyeljem le a gyógyszert? Már mindennel próbálkoztam. Beletettem valamibe, vízzel, vagy más itallal bevenni, nyelést könnyítő zselék, minden. De ha megfeszülök sem megy. Ne nagy gyógyszerekre gondoljatok, még a B6 vitamin sem megy, sem az Espumisan (remélem így kell leírni :D) gyönygöt sem, pedig az tényleg nagyon apró. Elég idegesítő, hogy a fájdalomcsillapítót is csak széttörte tudom bevenni, mert máshogy nem megy le. Csak nagyon vész helyzetben szoktam amúgy fájdalomcsillapítót bevenni, mert nagyon szar íze van, és marja a torkomat fél órán keresztül :D :/ Hogy lehet ezt lekűzdeni? Persze tudom, hogy nem fulladnék meg tőle, de mintha valami akadályzona abban, hogy le tudjam nyelni őket. Az orvos szerint pszichés alapú a “betegségem”, de ezt hogy lehet megszüntetni?. :/

Köszi az értelmes válaszokat!

17/f



2017. szept. 22. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Folyadékkal együtt nyeld le. Szádba veszed a gyógyszert, rögtön utána szádba veszel 1 kortynyi vizet és a szájad egész tartalmát lenyeled. Majd utánaöblíted.
2017. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én folyadékkal sosem tudtam semmilyen gyógyszert lenyelni - a folyadék lement, a gyógyszer maradt:S

Egyszerűen beveszem a gyógyszert csak úgy, magában és lenyelem, ennyi. Mintha akármilyen falat lenne.

2017. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nyelvem hegyére, vagy a hátuljára tegyem inkább a gyógyszert?
2017. szept. 22. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátuljára.

Amúgy én sem bírok semmit lenyelni, ideg alapon van, volt egy rossz tapasztalatom, elakadt egyszer egy gyógyszer a torkomban. Rettegek ha gyógyszert kell bevennem, és ez már így megy évek óta.

2017. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyen, amita csak az eszemet tudom, de nekem szerencsére nincsenek rossz tapasztalataim. Én is ugyan ilyen vagyok, ha gyógyszert kell bevennem, már félek elmenni az orvoshoz, aztmondta, hogy muszáj kiírnia tablettát, mert a szirup 6 éves korig hat, 17 évesen már nem tud kiírni szirupot :D :D :D Azért is írtam ki, mert pont ma voltam orvosnál, és természetesen tablettát írt ki. Most 5 napig kell szednem, addig szenvedek vele :D :D
2017. szept. 22. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég Augmentint kellett szedni, hatalmas gyógyszer. Azt írta a papír, hogy ketté lehet törni, hogy könnyebben le lehessen nyelni, hát én négyfelé törtem. :D Így is elég rossz volt, de mivel sokat kellett (mind a 14-et) bevennem, megszoktam. Úgy csináltam, hogy ittam, aztán beraktam a gyógyszert a nyelvem hegyére, sok vizet engedtem a számba, majd egy nagy nyeléssel lement. Valamikor éreztem, hogy nem ment le könnyen, de ha sikerült egyszerre lenyelnem mindkettőt (nemcsak a vizet előbb), akkor meg sem éreztem, hogy lenyeltem. A muszáj nagyúr, meg kell csinálni.
2017. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon muszáj bevenni, akkor nincs más, mint azt mondod magadnak, hogy ezt most le kell nyelnem, mert meg kell gyógyuljak, nekem így néha sikerül. :-)
2017. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a 👍 :) Majd megpróbálom lenyelni :D
2017. szept. 22. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én is rengeteget szenvedtem vele, rubophent pl még mindig kettétöröm. Meg vannak olyan hatalmas C vitaminok hogy még kettétörve se tudom lenyelni. Viszont volt már hogy nagy gyógyszert kellett bevennem, akkor azzal bíztattam magam hogy ez se nagyobb egy falat kajánál, meg sok vizet ittam rá. De ez tényleg pszichés, mielőtt be kellene vennem egy nagyobb gyógyszert akkor ha elkezdek parázni hogy hogyan nyelem le akkor általában háromszor négyszer nekifutok hogy letudjam nyelni :D most már egy ideje szedek fogamzásgátlót, igaz az elég apró, de hozzászoktam hogy azt mindennap be kell vennem így a kisebb gyógyszerekkel nincs bajom, de nyilván fiú létedre ez nem opció :D én azt mondom hogy te is képzeld azt hogy nem nagyobb egy falat kajánál és hogy simán letudod nyelni
2017. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsófiii2002 válasza:
Hát én is félek lenyelni a gyógyszert, mindeggy milyen kicsi. Nekem kiskoromba megakadt a cukor a torkomon és azóta van ez :I Én ha gyógyszert kell bevennem vízzel szoktam és hátra teszem a gyógyszert, mert szerintem úgy könnyebb bevenni.
2017. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!