Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Genetika ellen lehet tenni...

Genetika ellen lehet tenni valamit, ha tudom, hogy nagymamám is térdfájós, Anyukám is, és valószínűleg én is az leszek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Tehát, az a lényeg, hogy nagymamám nagyon aktív életmódot folytat, értsd nem segnior olimpiai bajnok, hanem világ életében fizikai munkát végzett, és még most is ezt teszi, 70 évesen. Egészsége egyébként mondhatni majdhogynem tökéletes, térdproblémái viszont vannak.


Anyukám hasonló, neki is állandóan a tédre fáj, utazáskor pedig nagyon könnyen bedagad a lába.


Én 17 éves vagyok, testalkatilag szerintem Anyumra ütöttem, lábszárunk ugyanolyan alakú, az egész lábunk ilyen 8-a szerű (comb vastag, térdig vékonyodik, térdtől vastagszik, bokánál levékonyodik, de azért a boka még vaskos).

Ez amúgy azért zavaró, mert hason meg teljesen vékony vagyok (kop-kop-kop), oda nem nagyon hízok.


Nagyon szeretek futni, csak sokat aggódok, hogy ez nekem vajon mennyire jó, ha szerinem nekem is tuti térddel lesz problémám. Mostanában nem járok el futni, mert most épp meg vagyok fázva, na meg este szoktam, de ez a téli sötétség teljes más, mint a nyári, de valamelyik nap már el kéne rugaszkodnom.

Amúgy betonon futok, de futócipőben, viszont jobban preferálom a mezítlábas futást (ezt rekortán pályán csináltam nyáron).


Na mindegy.

Röviden, milyen sport, gyakorlatok lennének nekem jók, hogy elkerüljem a térdizületi problémákat, esetleg lassítsam azok megjelenését?



2017. szept. 23. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem feltétlen genetika. Ha együtt laktok, akkor az egyforma táplálkozás is okozhat hasonló problémákat. érdemes természetes porcépítőket, izületvédőt, izületi olajozót fogyasztani megelőzésre, meg még a nagymamádnak, anyukádnak is javíthatnak az állapotukon.
2017. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mitől fáj a térdük? Milyen előzményekkel - munka, sport, stb. Valóban tudnak öröklődni az efféle dolgok, de az is lehet, hogy az ő eddigi életükben voltak olyan tevékenységek, hogy megkoptak a térdizuletek, vagy akármi.
2017. szept. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!