Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsípett egy méhecske kb 1...

Megcsípett egy méhecske kb 1 órája, még sosem csipett meg méh. Allergia esetén mikor és milyen tünet jelentkezik? Ha eddig nem jelentkezett tünet akkor nem vagyok allergiás? Kicsit megijedtem! Érintésre fáj, de nem vészes.

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha tényleg egy órája csípett meg, már kijöttek volna a tünetek (viszketés, fulladás) ha allergiás lennél rá. Ha van a közeledben kalcium pezsgőtabletta ihatsz, de ennyi idő elteltével már nem lehet bajod. A csípésre valami nyugtató krémet (Fenistil pl.), vagy egy pici ecetet is lehet tenni.
2008. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, ha méh volt, akkor benne maradhatott a fullánkja a sebben, azt jó lenne kivenni, nehogy később az gyulladjon be, a darázsé nem szakad bele. Kis csipesszel, és hűsíteni, jegelni.
2008. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy allergiás rá ha az lennél akkor már rég feldobtad volna a talpad.Engem is sokszor csípett meg darázs meg méhecske.Egyszer volt egy vicces helyzet is bentvoltam a szobában és éreztem hogy valami keményre rátapostam (zokinban voltam) és akkor láttam meg hogy egy darázs ott csimpaszkodik a zoknimon én meg megijedtem edobtam a zoknikat és anyám orra eltt ajtóstól rohantam ki z udvarra mezitlább végig a sárban,fűben meg mindenen.Nah akkor én is megijedtem meg volt hogy éjszaka drazsakról álmodtam és elkezdtem dobálni a takarót meg a párnákat mert azt hittem hogy az ágyamban vannak :)

Szoval van ilyen.Én is majrézok a darazsaktól de nem halunk bele

2008. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,megnyugodtam!Fáj a fejem ennyi az összes bajom,de gondolom az ijedtség miatt a vérnyomás:)

Sokat segítettetek!

2008. okt. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!