Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen mikrózni...

Tényleg egészségtelen mikrózni az ételeket és az italokat?

Figyelt kérdés
A hétvégén egyik ismerősöméknél szerettem volna megmelegíteni a teámat a mikróban. Elmondta, hogy nincs mikrójuk mivel rákot okoz és én se használjam. Amikor mondtam neki, hogy a zabkásám és reggeli teámhoz a vizet abban melegítem már 2 éve akkor rendesen kiakadt, hogy menjek el kivizsgálásra meg úristen milyen bajaim lehetnek. Van valami alapja, hogy tényleg beteg lehet az ember a mikrótól vagy ez is homeopátia szintű hülyeség?

2017. okt. 9. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig hülyeség ez a dolog, semmi bajod sem lesz a mikróról, ezt csak olyan valaki állítja, aki nem tud semmit sem a fizikáról sem a mikróról.
2017. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Tényleg nem.
2017. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Kedves ismerősöd alufólia sapkát nem viselt véletlenül? :)

Nem okoz semmi problémát, nyugodtan lehet használni. Esetleg akkor lehet gond a mikórzással, ha nem jól szigetel a mikró ajtaja, és kijutnak a hullámok, de ennek az esélye nagyon csekély.

2017. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mysticista ***** válasza:
66%
tessék utánanézni a működési elvének, és meglesz a válasz.
2017. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Remélem nem etted meg a mikrozott zabkasat teaval!4!!!44!4! keresztallergulyat okkoz és homeopatisa leszel tolle.
2017. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a tartalmas választ! Kifejtenéd mi a problémád a müködési elvével és magával a mikroval?
2017. okt. 9. 13:22
 7/16 anonim válasza:
48%
#6: Hol írta, hogy problémája van vele?
2017. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mysticista ***** válasza:
100%
mégis hogy a fészkes fenébe lenne káros? ezért mondom nézd meg hogy működik, és akkor megérted, hogy aki azt mondja hogy káros, annak fingja sincs arról mit beszél.
2017. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

3-asnak

"Esetleg akkor lehet gond a mikórzással, ha nem jól szigetel a mikró ajtaja, és kijutnak a hullámok, de ennek az esélye nagyon csekély."

A szomorú helyzet az, hogy a folytattak vizsgálatot a forgalomban lévő mikrók előtt mérhető sugárzást illetően. Sajnos az óriási választék döntő többségénél magasabb a szint az ajánlottnál. Ne kérdezzétek miként lehetnek forgalomban.

A lényeg, hogy közvetlenül az ajtó előtt ácsorogi nem ajánlott, működtetés közben. Főleg nem benézegetni jó közelről... szerintem teljesen felesleges az üvegajtó...

Ami az dolgok melegítését illeti: érezhető különbség van a mikróval, villannyal, gáz tüzeléssel, vagy fa tüzeléssel melegített víz között. Én érzem. Hogy mi mennyire és miért egészséges, vagy nem, nem tudom.

Valaki hallott ilyen irányú vizsgálatokról?

Mert a nélkül csak okoskodás bármilyen állítás.

Az azért logikusnak tűnik, hogy evolúciósan nem a villany és a mikrohullámok vagy az általuk befolyásolt ételek hatásához alakultunk.

Nem tudom végeztek-e ennek magyarázatára kutatásokat. Majd nyugdíjas koromban ráérek, megteszem.

2017. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ami az dolgok melegítését illeti: érezhető különbség van a mikróval, villannyal, gáz tüzeléssel, vagy fa tüzeléssel melegített víz között. Én érzem"


Erre igen kiváncsi lennék, hogy ezt akkor is "érzed-e", ha nem tudod, hogy mivel melegítték a vizet - mert úgy, hogy te melegíted, akármit beképzelhetsz közben.

2017. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!