Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok hogy gondolják ezt...

Az orvosok hogy gondolják ezt a 10. 000 lépést naponta?

Figyelt kérdés

Azt olvasni mindenhol, hogy legalább ennyi lépés kell az egészséges élethez, de abba nem gondolnak bele, hogy ez egy modern ember számára kivitelezhetetlen!


Hétre benn kell lennem a munkahelyen, ott ülnöm kell négyig, aztán a gyerekért kell mennem az iskolába (nyilván autóval, mert gyalog egy óra alatt érnék oda, mire javában bezár a suli), aztán haza kell mennem minél hamarabb, hogy megfőzzek és mossak, aztán ha nem akarok zombiként ébredni, akkor este tíz környékén le kell feküdnöm aludni!


Az magyarázza már el nekem valaki, hogy így hogy várják el a 10.000 lépést! Aki ezt kitalálta, az nem ezen a bolygón él, vagy nagyon sok ideje lehet sétafikálni.



2017. okt. 10. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Annyi kell az egészséges élethez (nyílván nem csak a 10k lépés). Attól még, hogy modern világban és az autó elengedhetetlen attól még nem fog az ember teste alkalmazkodni ahhoz, hogy autóval járunk és akkor máris elég már csak 1000 lépés az egészséges élethez.

Szerintem kivitelezhető, ha az ember képes lejjebb adni az igényeiből és nem autóba ül. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy gyalogolj, de lehet biciklizni is. Biciklivel munkába menni, utána az iskolába a porotyért. :)

2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, nekem mára 18 ezer lépést írt a lépésszámláló, én is dolgozom napi 8 órát, bár kutyám is van, akit sétáltatni kell.
2017. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lejjebb adni az igényből! Hahh! 150 nettóból örülök, ha a csekkekre futja! És hogy a bajba vigyek haza egy 7 és egy 10 éves gyereket biciklivel? A kisebbik még nagyon bicajozni se tud. És amúgy sem érnék oda bicajjal időben értük. Az egy másik dolog, hogy normális bicikli út sincs a környéken.
2017. okt. 10. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos ember 80 centit lép. 10000 lépés tehát 8 kilométer. Ha egy nap összesítve másfél órát gyalogolsz már megvan. Ez nem olyan nagyon sok. Ha futsz akkor hamarabb megvan, igaz akkor kicsivel nagyobbakat is lép az ember. De nem kivitelezhetetlen.
2017. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Hidd el vannak ezen a bolygón olyan emberek akik nem egy irodában ülnek egész nap hanem fizikai munkát végeznek.
2017. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
# 5 A tudomány, és így a robotika fejlődésével egyre kevesebben vannak fizikai munkát végzők, magyarul az általam felvett probléma egyre aktuálisabb.
2017. okt. 10. 21:11
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Jól kilépve 1-1.5 óra gyaloglás. Ha nem mindig pont a bolt, iskola, stb ajtaja előtt parkolnál le, még meg is lenne.
2017. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Én is fizikai munkát végeztem egy jódarabig, sőt végzek is, mégis egy időben ez a legkevésbé szólt a járkálásról, egy gyártósor mellett állva például rengeteg dobozt töltöttem meg az elkészült darabokkal, de azokat az anyagmozgató vitte el, nekem csak kb. 2 méterre lehetett elmozdulnom olyan 10 percenként...amíg helyére tettem a dobozt.
2017. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mivel kíváncsivá tettél megnéztem a telefonomat:tegnap 12372 lépés ma lazább volt 6525 lépés. Ja tegnap és ma volt segítségem így kb fele annyít gyalogoltam mint szoktam 6-18 ig vagy ép 18-6 ig ja nem ücsörgök hanem egy 5 szintes épületben rohangálok föl és le meg nem mondom hányszor egész nap vagy éjjel.
2017. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Melóba előbb leszállok a buszról és legyaloglok 3km-t naponta, +hetente 3*futok 5-10km-t
2017. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!