Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Brevactid 5000 NE?

Brevactid 5000 NE?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Kapott már közületek valaki a Choragon 5000 NE helyett ilyen injekciót?

Pasik, csajok, mi a véleményetek erről az ínjekcióról, mellèkhatást tapasztaltatok-e, mennyire használt?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2017. okt. 17. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Most kaptam én is először és semmit nem találok róla. Neked mi a tapasztalatod?
2017. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ahogy én észrevettem ugyan úgy hat mint a Choragon vagy a Chorapur 5000NE. Sőt még ugyan ott is (Kiel Wittenland Ferring GMBH) gyártják.

Én utánanéztem, Ezt az injekciót csak németországban forgalmazzák ennek a magyar megfelelője a Choragon és a Chorapur.

Choragont már nem gyártanak, csak Chorapur 5000NE lesz decembertől kapható nálunk.

Addig Brevactid lesz helyette.

Remélem tudtam segíteni valamit :)

28/F

2017. okt. 22. 13:31
 3/18 A kérdező kommentje:

Lemaradt :)

Az ára (2havi) 42405ft

Fejfájást tapasztaltam, de ez lehet az időváltozástól is, a miatt már máskor is fájt.

Te kaptál betegtájékoztatót? Én igen, mind a kettőt zacskóban adták amihez mellékelve volt mindkét doboznál a betegtájékoztató :)

2017. okt. 22. 13:43
 4/18 anonim válasza:
Mi az hogy 2-havi 42405,-? Tüszőrepesztőnek 2-db kell- mennyibe kerül 1-injekció?
2017. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nekem az orvos havonta 3 alkalommal majd egy hónap múlva újabb hármat szokott adni.

Lehet hogy tüszőrepesztőnek elég a 2db, nekem félévente kell a 2 havi.

Nem tudom hogy 1db mennyibe kerül, mert 3-as csomagban van ahogy a Choragon is volt.

2017. okt. 26. 17:49
 6/18 Szancsika88 válasza:

Üdv mindenkinek!

Új vagyok még it,sokat szoktam olvasgatni a forumokat.Én 11.22.kaptam meg az első Brevactid 5000 Ne szurimat.Es a mell feszülésen kivűl nem tapasztaltam mást.A párommal nagyon bizunk benne hogy most végre össze jön a baba,lassan 2éve probálkozunk😣Tavaly elveszítetük az első babánkat es azóta nagyon nehezen akar összejöni.Nektek mi a tapasztalat erről az injekcióról?Sikerült nektek?Köszönöm a válaszokat előre is😙

2017. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szia kedves Szencsika!

Én is azért kaptam elvileg ezt az injekciót hogy gyermekem lehessen. Egy kis fejfájáson kívül semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.

Jövő héten kapom újra a szurit és úgy tűnik hogy használ. Talán jobb is mint a Choragon.

Decembertől újra forgalomba kerül a Chorapur 5000Ne, csak azt nem tudom mi lesz a Choragon helyett? Mert ugye a Brevactid-ot csak külön engedéllyel lehet itthon forgalmazni, viszont csak decemberig van erre engedélye az országnak.

Egyébként németországban fele áráért lehet megkapni a gyógyszert.

Ahogy olvastam a betegtájékoztatót a szuri beadása után kell közösülni*, mert akkor hat igazán.

Az injekció egy része a vizeleten keresztül kiürül ugyan de a többi felszívódik.

Régebben középsuliban állandóan testet építettünk és mikor megkaptam a Choragont jobban fejlődtek az izmaim is. Tehát sok mindenre jó ez az injekció.

Remélem tudtam tippet adni, választ adni, és segítséget adni egy-két kérdésedre.

*azér használtam ezt a szót hátha más szó miatt törlik a kommentet.

2017. nov. 24. 11:06
 8/18 A kérdező kommentje:

(lemaradt) :)

+ ha egy nő Choragon-t, vagy Brevactid-ot kap hogy babája legyen nagyobb esélye lesz ikrekre ;)

Csak ha férfi kapja az injekciót fordult elő a vetélés, nőkről ilyen feljegyzés nincs.

Remélem összejön nektek a baba! :)

2017. nov. 24. 11:11
 9/18 Szancsika88 válasza:
Szia.Nagyon szépen köszönöm a válaszod😊A mi gyogyszerész is monta h valami változás lesz megin ezek a szurikal de egyenlőre többet nem árult el.Nekem a dokim azt monta h másnap probálkozzunk(nagyon reméljük h sikerül).Te többször kaptál már ilyen szurit?
2017. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, 2011 nyár óta fél évenként kell ismételni a kúrát. Előfordult olyan is hogy kihagyás kellett mert nagyon jó volt az LH nevű hormon.

Ez a hormon száma mutatja meg hogy valaki meddő vagy sem, ha referenciaértéken belül van akkor semmi gond.

Én azért kapom mert e nélkül nagyon alacsony lenne az LH érték.

+ kapok még tesztoszteront is ehhez a szurihoz azt viszont gyakrabban kell adni a háziorvosnak.

Van még egy-két más fajta endokrin betegségem (amit itt nem részleteznék).

2017. nov. 24. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!