Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elalváskor felriadok, nem...

Elalváskor felriadok, nem tudok aludni, mitől van?

Figyelt kérdés

Nem gyakran jelentkezik nálam, de nagyon megterhelő.

Szóval lefekszek, lehunyom a szemem, már majdnem alszok, de érdekessé válik a légzés, nem is tudom elmagyarázni, mintha folyna a torkom, amire felriadok, magas szívverés és szédülés kíséretében. Most is ez van, inkább megvárom míg elkezd világosodni, mert valamiért nappal lényegesen könnyebben alszok.

A sok sikertelen elalvási kísérlet után már bennem van a félelem, hogy nem felriadok, hanem alvásparalízisban veszem észre magam, szóval inkább hagyom a fenébe. (nem magától a paralízistől félek, mert nem hallucinálok, hanem ami azután jön... NAGYON magas szívverés, száraz torok, remegés több mint egy órán át)

Na jó, egy évig tudnék írni az alvási gondjaimról...

Bármilyen megoldás, ami nem gyógyszeres kezelés?



2017. okt. 22. 05:01
 1/10 anonim ***** válasza:
alvásklinikai kivizsgálás
2017. okt. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy simán beképzeled magadnak. Egyáltalán honnan ismersz olyan szót, hogy alvásparalízis? :-O


Próbálj meg más és más pozícióban elaludni. Pl. ha hanyatt fekve nem megy, akkor feküdj oldalt. Lehet, hogy már ez megoldja.

2017. okt. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Valószínűleg megoldaná, de nem szoktam hanyatt aludni, nem kapok rendesen levegőt. Csak hason, vagy néha az oldalamon
2017. okt. 22. 07:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy nem kapsz rendesen levegőt más pozíciókban sem, ezért lecsökken a szervezet oxigénellátottsága, amikor elalszol, ezért emelkedik a pulzus, a vérnyomás, stb., és ez ébreszt fel. Alvási apnoé. Alvásklinika. Nem csak gyógyszeres terápia létezik.
2017. okt. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz hogy nappal alszol helyette. Így este nem vagy fáradt. Néha nekem is van hogy tök fáradt vagyok majdnem elalszom és olyan mintha nehezebben kapnék levegőt. Fura rossz érzés. Kis pánik. Na ilyenkor higgattan átgondolom hogy én igazából kapok levegőt stb.. elkezdek olvasni és elmúlik. Valahogy agyban kellene ezt lejátszanod. Nappal ne aludj mert nem cserélheted össze a napszakokat. Ha ez van veled akkor foglald le magad olvass vagy valami és nyugtasd meg magad hogy nincs bajod. Hiszen nappal tudsz aludni. Csak ezt éjszaka kellene csinálnod.
2017. okt. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Ez az első eset, hogy nem aludtam egész éjszaka. Nekem valami az estével nem stimmel. Nappal bármikor el tudnék aludni, de éjjel akármennyire fáradt vagyok, van, hogy nem sikerül.
2017. okt. 22. 07:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként wow, köszönöm a sok választ! :D
2017. okt. 22. 07:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarom belédbeszélni, de nagyon tipikus az alvási apnoénál az is, hogy nappal bármikor képes lenne elaludni az ember. Megérne egy kivizsgálást, mert nagyon sokmindenre (gyakorlatilag minden szervre) rossz hatással van, ha nem jut a szervezet elég oxigénhez. Ha horkolsz is, akkor főleg gyanús... Olvass utána.

[link]

2017. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Tudom mi az apnoé, de nem sok esélyt adok neki, mivel soha nem horkolok.
2017. okt. 24. 05:01
 10/10 yoshimitcu ***** válasza:
szia mivolt a baj? nálam is ez van.
2021. máj. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!