Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet beszélgetni olyan...

Mit lehet beszélgetni olyan emberrel, akinek napjai vannak hátra?

Figyelt kérdés

Közeli rokon, rákos, az orvosok már lemondtak róla, nagy fájdalmai vannak, hetente kétszer viszi el a mentő, hogy a közvetlen életveszélyt elhárítsák, de már semmilyen hosszútávú kezelést nem kap, nem műtik stb.


Nekem iszonyú kínos elmenni hozzá, mert már én sem tudom azt mondani, hogy "meg fogsz gyógyulni", nem tudom vigasztalni, erőt adni neki. Borzalmas látni a szenvedését, és borzalmas azt hallgatni, hogy minden orvos csak széttárja a karját, és egy "sajnálom"-mal hazaküldik.


Nagyon látszik rajtam a lehangoltság, látja rajtam a sajnálatot, és azt is látja, hogy szinte elbúcsúzni megyek. Benne azért van még élni akarás, és nem érti az orvosokat, hogy miért nem tesznek semmit.


Mit lehet mondani, amivel nem bántom meg, amitől picit jobb kedve lehetne egy kis időre? Mivel vigasztalhatnám?

Nem mehetek oda jókedvvel viccelődni, de már a gyógyulás reményét se adhatom neki, de azt se mondhatom, hogy "bírd már ki ezt a pár napot/hetet, aztán már jobb lesz".


A találkozást nem szeretném kerülni, de ezt sajnos nem tanultam meg, hogy mi ilyenkor a helyes viselkedés.


Kérlek segítsetek!



2017. okt. 23. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele közös, szép emlékekről, próbálj mosolyt csalni az arcára, hadd feledkezzen meg a fájdalmáról, ha csak egy másodpercre is. Mutasd meg neki, hogy te mellette állsz, érezze, hogy támogatod és szereted őt. Elég egy szeretetteljes mosoly, kézfogás.
2017. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Semmiről. Ők már befele fordulnak, múltbéli dolgokat látnak, hallanak. Ha ő mond valamit, reagálj rá, kapcsolódj bele a beszélgetésébe.


Nagynéném tüdőrákos, a ő ápolásába segítek be. Iszonyat rossz látni, ahogy leteríti a betegség, a fájdalom. Belül sírok, akárhányszor megyek hozzá. Ráadásul ugye benne van a pakliban, hogy már csak a testét találom meg. Neki ma az járt a fejében, hogy meg fog halni, arról beszélt. Nem lehet azt mondani ugye, hogy óh nem lesz semmi baj, mert valóban meg fog halni. Napok, max hetek kérdése.


Nem tudom, a te rokonodnak mely típusu rákja van, de a nagynénémnek sokszor a beszéd is fáj. Olyankor csak fekszik az ágyában. Ha látom rajta, hogy jól esne neki, akkor odaülök mellé, megfogom a kezét. Van, hogy csak fogja, de van, hogy úgy kapaszkodik bele, mintha az életbe kapaszkodna.


Csak azt tudom tanácsolni, hogy mindenben igazodj hozzá. Itt most csak ő a fontos, az ő érzései, igényei számítanak. Sokszor nem is kell beszélni, csak érezze, hogy nincs egyedül.


Részvétem neki is,és neked is.

2017. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!