Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2017.10.24. Sürgős kérdés,...

2017.10.24. Sürgős kérdés, háziorvos váltás hogyan? 16/L

Figyelt kérdés

Szóval, per pillanat felnőtt doktornőnél vagyok, akit mellesleg nem én választottam hanem felírták a nevét és akkor mentem hozzá. Egyszer elmegyek hozzá és a vérnyomásom az eget veri (bizonyítottam ugyanis egy beszélgetésünk után meg lett mérve és betudta annak, hogy előbb beszéltünk). Elég volt. Olyan háziorvost akarok akihez amikor mennem kell nem rándul görcse a gyomrom és nem gondolkozok védőbeszéden és bizalommal fordulok hozzá.


Probléma:

Előző héten már voltak a megfázással problémák, ma akartam a kellemest a hasznossal keverni és dokit váltani egyúttal igazolást mai napra+ gyógyszert kérni. Az épületen belül mint azt kiderült 16:00-kor, nem mehetek másikhoz. Most vagy az lesz, hogy apám dokijához megyek aki a város másik felén van (kb 1 óra oda az út), vagy gyerekorvos aki 15 percre van.


Mehetek gyerekorvoshoz úgy, hogy most felnőttnél vagyok vagy lecsúsztam erről már?


A másik kérdésem, hogy a mai napra adhat igazolást a doki? Csak mert őszintén én megpróbáltam váltani de 16 órakor a gyerekdokinál már csak 1 vagy 2 férfi rendelt és férfi dokihoz a világ összes kincséért sem járnék. Meg vagyok fázva de már nem annyira vészes mint tegnap volt, nyűgös és ideges vagyok már, hogy nem tudom lesz e igazolva a mai nap és, hogy a mostani dokimtól tudok e szabadulni. :S


Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 24. 18:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lefelejtettem, hogy a konkrét orvos váltás menetét tudom, hogy van. Ja és, hogy a mostani dokim tudni fogja, hogy leváltottam másra?
2017. okt. 24. 18:36
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Akkor tudsz orvost váltani, ha van egy másik felnőtt háziorvos, aki bevállal a praxisába. És igen, meg fogja tudni a jelenlegi, ugyanis az összes eddigi iratodat át kell adnia az újhoz.

És gyerekorvoshoz természetesen már nem mehetsz, hisz nem vagy gyerek.

És ha beteg vagy, akkor ne legyél ennyire finnyás, hogy férfi vagy nő, magas vagy alacsony. Orvos meg akkor ad igazolást, ha megjelentél a rendelésen.

Amúgy meg egy kis megfázással nem kell egyből orvoshoz rohanni, azzal nyugodtan lehet iskolába menni. Ha lázas vagy, napok óta nem javulsz, vagy rosszabbul vagy, sárgás-zöldes váladékot köhögsz fel, vagy olyan az orrváladékod, akkor van szükség orvosra, addig nyugodtan vehetsz a patikában tünetenyhítő gyógyszereket, amit vény nélkül kapsz, pl. orrspray (nátha esetén), torokfertőtlenítő cukorka, spray (torokfájás esetén), fájdalomcsillapító (ha fáj valamid).

2017. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meddig vannak egyáltalán a rendelések? A mai napot szabálykövetőbb dokinál csak akkor tudod leigazoltatni, ha ma megjelensz a rendelésen. Egyébként dokiváltáshoz tudnod kell, melyik körzetbe tartozol a lakcímkártyád szerint, területen kívülről nem köteles átvenni a házi/gyerekorvos, saját döntése, hogy megteszi-e. 18 éves korodig lehetsz gyerekorvosnál.
2017. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miről beszéltek ti? Én kiskorom óta gyermekorvoshoz járok és 1 év múlva leszek 18, akkor kell váltanom felnőtt háziorvosra. igen válthatsz, ha a másik tud vállalni téged, és beleegyezik. Ha a másik elvállal, akkor kapsz igazolást az újtól, ha nem, akkor maradsz a réginél :/
2017. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!