Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabad a jógát egyedül tanulni...

Szabad a jógát egyedül tanulni, gyakorolni vagy így veszélyes az egészségre?

Figyelt kérdés

Nem ártok vele magamnak ha egyedül csinálom ?

Ha a testtartások még nem jók az nem ártalmas?

Egy oktató azt mondta nekem,hogy inkább ne csinálja míg könyvek,cikkek szerint egyedül is bele lehet vágni?


Nincs pénzem eljárni pláne nem oda ahol úgy csinálják,hogy nekem tetszik.

Mi tévő legyek?



2017. okt. 30. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm elkezdte otthon és iszonyat elhízott pár hónap alatt :(
2017. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Gyanítom 1-es ismerőse nem a jógától hízott el, legfeljebb valski úgy neveute amit csinál.


Kedves Kérdező!

A cikk alapján alakítani a véleményed, főleg ilyen kérdéseknen elég felelőtlen dolog.

Igen, rossz tartással, rossz légzéssel, nem megfelelő aszazanával nem megfelelő időben árthatsz az egészségednek. Sajnos vannak "jóga oktatók" akik ezen nem segítenek. Alapos köny alaposan betattva is kétséges. A tartások és dinamikák annyira eltérnek a hétköznapitól, hogy igazán csak megfelelő külső kontrollal, korrekcióval érzel rá a szempontok megtartására a gyakorlatban.

Nem kell végtelenségog járni, de az elején nagyon fontos a jó tanár!

2017. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Pláne nem oda, ahol úgy csinálják, ahogy nekem teszik"

:D


A jógát "Jó"-l kell csinálni (ezért jó-ga ;D), nem ahogy tetszik. Az árak szerintem nincsenek összefüggésben a "Jó"-sággal.

Ha nem csinálod jól az árt.


Egyébként jógázni nem lehet "eljárni". A jóga az út, amin a felsőbb szintű valóságok felé közelítesz, azaz életmód. A jóga nem azonos az ászanával.

Igen, tudom, hogy ebben az értelemben használjuk. Nem azért lovagolok a szavakon, mert nem értem mire gondolsz, hanem azért, hogy te értsd mit akarsz csinálni.


A csak ritkán tudsz eljárni, kérd a tanárod, hogy egy-egy ászana minden lényeges részletével ismertessen meg és korrigáljon a gyakorlatban. És csak azt csináld egyedül, amiről konzultáltál vele, felhívta a figyelmed mire kell figyelni, és a gyakorlatban a korrekciójakor ráéreztél mire kell törekedned.

Nem megy pik-pak. A trikonászánánál 100 feletti irány (részlet) van, amire törekedni kell. Persze nem mindegyik érinti az egészséget.

Egyszerűbbekkel érdemes alapozni. Mondják, amíg nem tudsz ülni, ne állj fel.


Én a szurja namaskar elemeit javasolnám részletes kidolgozásra, hogy jól tudd csinálni az egészet.

.... ja és Ijengar követő októval.

2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!