Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek a magas vérnyomáso...

Mit tehetek a magas vérnyomásom ellen?

Figyelt kérdés

Szörnyen ideges vagyok vagyok vérnyomásmérésnél, évek óta ez van, amikor ezt észrevették, hogy magas, még 15 éves koromban (4-5 éve) akkor elküldtek egy rakat vizsgálatra, hasi s nyaki ultrahang, teljes vérkép, szívemet megvizsgálták, és minden teljesen jó volt. 1 hónapon át rendszeresen kellett mérnem a vérnyomásomat, napi 2x és 3-4 alatt tudtam kialakítani azt a technikát magamnak, hogy nem engedem felvinni a pulzusom és akkor 120-125/80 volt a vérnyomásom rendszeresen.

És ezután nem is foglalkoztam ezzel, de attól még az évek alatt ugyanúgy ideges maradtam vérnyomásmérésnél, konkrétan leszédülök szinte a székről miközben mérik, és jogosítványnál is van egészségügyi vizsgálat, munkahelyeken évente általános egészségügyi vizsgálatok vannak, és ezzel mit tudnék kezdeni? Adjam elő mindenhol ezt a mesémet és vagy elhiszi az ottani orvos, vagy nem? Most is mértek és 158/82 volt, és 147-es pulzussal (a puzlzusom nyugalmi állapotban magamnak mérve 75 körül szokott lenni). Középiskolásként az iskolaorvos is mondta, hogy szerinte csak idegesség lehet. De attól ez még nem mentség a többi orvosnál, mit tudnék tenni ez ellen? Stzerintem se magas alap esetbn a vérnyomásom, az 5 év alatt soha nem volt semmilyen negatív tapasztalatom, sportolok is rendszeresen, nem vagyok elhízva és egészségesnek is érzem magam. Tudnátok tanácsot adni? Ismétlem az a bajom, hogy nem kerülhetem ezt ki az életem során, rendszeresen mérik a vérnyomásomat különböző helyeken, mint írtam jogosítvány, akár üzemorvosi vizsgálat stb...


2017. okt. 30. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van, én szoktam szólni, hogy nekem ha orvos méri mindig kicsit magasabb, azt mondták, ezt bele szokták kalkulálni. Egyik sem csinált még belőle problémát.
2017. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmész kardiológiára és kérsz egy 24 órás vérnyomásmérő gépet magadra...


kicsit kellemetlen mert napközben 15 percenként, éjszaka 30 percenként méri, de ha minden jó akkor kapsz egy papírt hogy fehérköpenyes szindrómád van és ezt lehet mutogatni az orvosoknak :)

2017. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Ilyen komolyan van? Mármint adnak ilyen papírt? :o
2017. okt. 30. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen...

de ha otthon is rápánikolsz a vérnyomásmérésre akkor aligha lesz jó az eredmény :)

2017. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Hát nem konkrétan az orvosokkal van baj, hanem a vérnyomásméréssel :/
2017. okt. 30. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
És akkor honnan tudod, hogy máskor jó a vérnyomásod? :D
2017. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy nem 147-es pulzusom van hane, 70-es? :D És vérnyomás mérés közben és utáni percekben remeg az egész testem és fáj a fejem. És mint mondtam, hogy amint az 1 hónapos mérés alatt le tudtam vinni a pulzusom pár éve mérés közben 70-80 körülire 120/80-as vérnyomásom volt.
2017. okt. 30. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!