Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a vérnyomásom, lehet...

Magas a vérnyomásom, lehet valami nagyobb gondom ha nem kezelem?

Figyelt kérdés
2007 tavaszán elkezdtem inni energia italokat. Egyszer többet ittam a kelleténél és rosszul voltam, két óra fekvés után "lenyugodott a szívem". Azóta folyamatosan észre veszem, hogy magas a vérnyomásom. El kellene mennem orvoshoz, lehet valami nagyobb bajom?
2008. okt. 22. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig iszol energiaitalt?

Ha igen, akkor sürgősen hagyd abba.

Ha nem, akkor próbálj egészségesen étkezni és sportolni valamit, ha nem javulsz egy-két hónapon belül, akkor menj el orvoshoz.

2008. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A magas vérnyomást csendes gyilkosnak is szokták nevezni, azért mert sokan észre sem veszik vagy nem foglalkoznak vele hosszú évekig. A kezeletlen hipertóniának pedig a hosszú távú következményei nagyon súlyosak, visszafordíthatatlanok. Tönreteszi az ereket, a szívet. Feltétlenül vizsgáltasd ki magad és ha szükség van rá gyógyszeresen fogják beállítani a vérnyomásodat.
2008. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát, néha iszok még. de ha nem akkor is érzem hogy magas és bármikor voltam ahol megmértem magas volt. szóval akkor menjek el? amugy az egészséges étkezés... talán menni fog sportra meg nem nagyon van időm. egyébként 16 éves vagyok
2008. okt. 22. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Feltétlenül menj el orvoshoz, nem biztos hogy elég az ha az életmódodon változtatsz. Persze az is sokat számít de még túl fiatal vagy ahhoz hogy állandóan magas legyen a vérnyomásod. Lehet hogy beteg vagy amit feltétlen kezelni kell ha hosszú életet szeretnél.

második válaszoló

2008. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a vérnyomás nem betegség, hanem tunet, amely betegséghez vezet. Az ember hajlamos nem komolyan venni, mert jól van, pedig már ilyenkor megalapozódhatnak késobbi betegségek, értem ezalatt a szív-és érrendszeri betegségeket, veseproblémákat, de akár neurológiai gondokat is. Tehát a tartósan magas vérnyomást nem árt figyelni, illetve megfelelo határok kozé szorítani, tehát irány az orvos.
2008. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy miből érzed, hogy magas??

Amikor orvosnál mérik nekem is magas, de ha itthon mérem, akkor soha.

2008. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát eddig bármikor mérték mindig magas volt, itthon csak kétszer mértem de magas volt, meg ugy érzem hogy nagyon ver a szívem meg ilyenek.
2008. okt. 23. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
És mennyi szokott lenni kb?
2008. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
155 - 160 amikor mértem.
2008. okt. 26. 16:23
 10/10 anonim válasza:

Nem értem miért isszátok ezt a sok szart. Hagyd abba sürgősen. Volt egy időszak, hogy én meg ittam egy nap 1,5 liter Kobra energiaitalt, (amire mondják, hogy szar, fos, szutyok, de tulajdonképen mindaz), aztán minden nap szinte a belemet is kifostam annyira kellett. Miután leálltam róla egyből nem volt semmi bajom. Ugyanolyan szar mind a red bulltól a bombán át a hellig. Károsítják a májadat, vesédet, gyomrodat, lépedet, epédet, mindent károsítanak, ráadásul felpumpálja abnormálisra a vérnyomást, meg a sok szervetlen szar lerakódik benned.

Hagyd abba, mert kikészítened a szíved, bélrendszered, és egy kicsit meghalsz. De csak egy kicsit...

2009. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!