Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásos, miteszeres bőrprob...

Bella131313 kérdése:

Pattanásos, miteszeres bőrproblémában valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos az arc bőröm. Próbáltam már az étrendemen is változtatni, használok egyéb szereket de egyik sem segít igazán. Pórusaim is nagyok. Az önbizalmamat is lenyomja.. Az arcbőröm inkább a száraz kategóriaba sorolható. Próbáltam már Niveától, Avontól, Loreáltól, Oriflame-től,Garniertől stb.termékektől de a helyzet nem változott.. Valaki tudna ajánlani egy tuti jó arcápolót ami bizzos, hogy bevállik??Nagy szükségem lenne rá. Előre is köszönöm a válaszokat. (Pár helyesírási hibáért bocsi)

2017. nov. 4. 18:10
 1/6 anonim válasza:
100%
Bőrgyógyász:) Vagy kozmetikus, de inkabb az első. En is nagyon nagyon pattanasos voltam, minden kremet kiprobaltam ami kremmanin volt de semmi se valt be. Levitte az onbizalmamat, csaladtagok is mondtak, hogy nagyon pattanasos vagyok. Aztan anyukam elvitt borgyogyaszhoz, o felirt egy arcszeszt ami kb 2 het alatt durvan rendbetette az arcom. Mindenki dicserte, onbizalmam nott :) Dr. Solyom Katalin, nagyon ajanlom:)
2017. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nem megfelelő arctisztítás is okozhatja, #1 nem véletlenül írta az arcszeszt. Sok esetben a faggyúmirigyek pórusaiban összegyűlt faggyút erjesztik meg az arcbőrön normálisan jelenlevő baktériumok. Az arcbőrt arcszesszel vattapamaccsal kell letisztítani, utána legfeljebb hideg vizes leöblítés kell és papírtörülközővel legfeljebb csak felitatni a nedvességet. Törölni azért nem ajánlatos, mert akkor az ember szétkeni a baktériumokat.
2017. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bőrgyógyás ÉS kozmetikus (rendszeresen) - azokat a drogériás márkákat meg felejtsd el! Ha nincs pénzed, akkor a dm balea problémás bőrre való márkája elmegy (sokkal jobb, mint az avon, oriflém, loreál, garnier vackok), ha kicsit több pénzed van, akkor a the body shop teafás családja, DE előbb bőrgyógyász
2017. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített az (még most is vannak azért pattanásaim, de kevesebb), hogy minden reggel és este szappannal (nem tusfürdővel) megmostam az arcom, eltüntetve a felesleges faggyút. Plusz a nap közepe felé Clean&Clear arctisztító tonikot használok, felfrissít ez is.


De ha tényleg nagyon zavar és nem akarnak elmúlni a pattanások, akkor érdemes egy bőrgyógyászt felkeresni.

2017. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia. Na ha valaki, akkor én tudom hogy milyen rossz nap mit nap ezzel kelni és feküdni. 3 évig szenvedtem vele, voltam bőrgyógyásznál, aki felírt antibiotukimot, amitől csak még rosszabb lett, szóval teljesen feladtam, és eldöntöttem hogy akkor én magam járok utána, és én magam próbálom összeállítani azt ami nekem jó. Ami nagyon fontos hogy keress egy jó kozmetikust, akihez eltudsz menni arctisztításra, mert hidd el ez lenne az alap szerintem olyan embereknél akik ilyen problémával küzdenek. Én 2-3 havi rendszerességgel járok hozzá, mert jártam havonta is de nekem az nagyon sok volt. A következő hogy tudom mindenki jön az étrendel. De igen az is nagyon fontos, napi 2-3 liter víz minimum, és kerülni a cukrot és a szénhidrátot nagy mennyiségben! Én elkezdtem szedni a lenkei alap vitamincsomagot, és már ez a három dolog jelentős javulást hozott. Tényleg oda kell figyelni arra hogy belülről is rendbe tedd magad, mert ha belül valami gáz van akkor moshatod bármilyen csodaszerrel az arcod, nem fog változást hozni. Na de ha már itt tartunk akkor jöjjenek azok a termékek amik nekem baromi nagy változást hoztak miután "belülről" sikerült változtatnom. Először is egy dr. organic-os teafás arclemosót használok reggel-este. Ezt drogériákban betudod szereni, azt hiszem én a müllerből szoktam. Ez után pedig krémezek, amit a LUSH imperialis krémével teszem. Nekem ez a két kombó nagyon bevált. Igen igen tudom nem használok tonikot, de nekem valahogy nem is hiányolja a bőröm, ugyan is 2-3 naponta a geek&gorgeousnak a cheer up nevű hámlasztó folyadékát használom, ami nagyon nagyon nagyon jó!!! És egyébként magyar márka, ami a lushal együt szintén állatkísérlet mentes! És ha már a lushnál tartunk, vasárnaponként feldobok egy mask of magnaminty-s arcpakolást, illetve alkalmanként a tengeri sós arcradírjukat is használom.


Remélem tudtam egy kicsit is segíteni :)

2017. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. jan. 4. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!