Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szociális fóbiám lenne?...

Szociális fóbiám lenne? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az a problemam hogy nem tudok az emberek szemebe nezni sokaig mikozben beszelgetek veluk.Zavarba vagyok ha a buszon egyfolytaban bamulnak (es neha be is beszelem mar magamnak hogy neznek) es ha egyfolytaban neznek akkor hulyen pislogok ugy erzem mintha csak az egyik szememmel pislognek es olyan hulyenek nezhetek ki.A buszon mindig olyan helyre ulok ahol nem latnak,mar az ablakon se merek kifele nezni inkabb ilyenkor a telefonomon olvasok.Es csak akkor tudok normalisan pislogni a buszon ha valaki van velem.Nem szeretek masok elott enni mert felek hogy mit gondolnak hogy pl milyen rondan eszek vagy hogy kajas a szam eves kozben.Ezert a suliban soha nem eszek de etteremben mar kezdek normalisan enni.De a legrosszabb az az hogy teljesen mereven setalok,hiaba probalom ellazitani magamat nem megy mert erzem belul hogy mereven megyek es hulyen erzem magam.Csak akkor tudok normalisan menni ha senki nem nez.Hogy tudnek ezen valtoztatni? Megkeseriti az eletem ez az egesz 15/l
2017. nov. 6. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Majd kinövöd.
2017. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szociális szorongás gyanús.

Magától valószínűleg nem múlik el, de számtalan kezelés van, a legtöbbet otthon is megpróbálhatod. Az, hogy melyk segít, személytől függ, de itt egy pár módszer:

-Próbáld ki a légzésgyakorlatokat/meditációt. Ilyenkor sokan kellemetlenül érzik magukat, de valójában nem figyelsz semmi másra és észreveszed, mennyit görcsölsz

-Hallgass stresszoldó zenéket YouTubeon

-Szállj szembe a félelmeddel (fokozatosan)

-Aludj eleget! A szorongásban szenvedőknél gyakoriak az alvási panaszok, ennek hiánya pedig növeli a stresszt. Erre szintén sok megoldás van

-Natúr levendulatea. Nyugtat és az alvást is segíti


Nem biztos, hogy ezek bármelyike segít, de az interneten számtalan más tippet találsz, ha kell.


A kulcs a gondolkodásod megváltoztatása, semmi sem fog segíteni amíg ezeken kattog az agyad.


Még egy hatásos módszer:

Ülj le, helyezkedj el kényelmesen és hagyd a negatív gondolatokat végigmenni, a visszatartásuk nem feltétlenül jó ötlet. Ha ez kész, egy darabig nem fogsz újra azokon agyalni


A társaságtól távolról sem félek annyira, mint te, nekem este jön a szorongás, olykor hallucinálok is, bár szerencsére egyre jobban vagyok. Elindulni nehéz, de ha már látod, hogy javul, az is rásegít!

A legnagyobb kihívás a problémán való görcsölés befejezése, onnantól sima az út.


Remélem tudtam segíteni, bárkinek aki olvassa ezt!

2017. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen az. Szerintem valami oka van annak, hogy ilyen lettél, ezt kéne feltárni. Ja és átérzem a helyzeted. :(
2017. nov. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedjél szerves magnéziumot és B MAX vitamint! Szerintem ez még elmúlik nálad.
2017. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony az, egy próbát megérnek a fentebb említett módszerek, ha nem javul akkor pszichiáter és gyógyszerek. Nekem is ilyenek voltak amik aztán sokkal súlyosabbak lettek, évekig kellett kezelni h ma már végre nagyjából normális életet éljek.
2017. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!