Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérvételes eredményeket...

A vérvételes eredményeket mindenképp be kellene mutatni orvosnak?

Figyelt kérdés
Kértem beutalót, de csak az asszisztensnővel beszéltem és ideadta...nem kérdezett semmit... Szóval csináltattam teljes vérképet, de a háziorvosnak nem mutattam meg. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e megmutatni? Csak egy mínuszom van ( a tiglicerid, de azt úgy tudom, hogy az aktív sportolás miatt van(sportoló vagyok)). Illetve a neutrophil szám majdhogynem a pluszos irányba esik, pár tized híján.)

2017. nov. 8. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A labor megküldi a háziorvosnak az eredményt .
2017. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A labor nem minden esetben küldi meg az eredményt. Például nálunk a szakorvos által kért laborvizsgálat eredményét megküldi a rendelőintézet saját laborja a saját szakorvosának, de a háziorvosom által kért laborvizsgálat eredményét nem küldik meg a háziorvosnak, aki egy másik helyen rendel és csak területileg tartozik az adott rendelőintézethez. Úgyhogy azt én szoktam elvinni a háziorvosnak csak rögzítés céljából akkor is, ha nincs eltérés. De nem kötelező megmutatni. Akkor van jelentősége, ha utána meg lesz valami eltérésed és akkor össze lehet vetni, hogy mikor volt utoljára igazoltan normális, vagy mi a normális, hogy ahhoz be lehessen lőni egyéni eltéréseket.
2017. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 12. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!